Meklēt
Izvēlne

OTRO REIZI PIEŠĶIRTA “ACADEMIA” BALVA LMA ABSOLVENTAM – PROFESIONĀLĀS KARJERAS ATTĪSTĪBAI

Jau otro gadu pēc kārtas Latvijas Mākslas akadēmija piešķir “Academia” balvu, kas nodrošina atbalsta programmu jaunajiem profesionāļiem radošajās nozarēs. Balvas mērķis ir radīt infrastruktūru, kas veido jaunus un inovatīvus sadarbības modeļus starp mākslas augstākās izglītības iestādi un tās absolventa starptautiskās profesionālās karjeras veicināšanu. 

Atbalsta programmu tiek izvērsta divu gadu garumā, sniedzot iespēju Latvijas Mākslas akadēmijas absolventam iegūt starptautisku pieredzi un sadarboties ar nozares profesionāļiem, lai pēc tam iegūtās zināšanas īstenotu savā radošajā praksē Latvijā un visā Baltijas reģionā.

Šogad “Academia 2022” balvu ieguva Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas apakšnozares maģistra programmas absolvente – Sabīne Šnē ar diplomdarbu “Šīs pašas pasaules”.

Balvas programmas pirmajā gadā, sadarbība tiek īstenota kopā Helen Scott Lidgett Studio Award 2022/2023 (Londonā) un ACME programmu, kura nodrošina viena gada garumā apmaksātu mākslas rezidenci, stipendiju un uzturēšanās izmaksas Londonā. Rezidence sevī ietver konsultācijas un darbnīcu vizītes, sadarbībā ar dažādām mākslas institūcijām un profesionāļiem, kā arī izstādes izveidi rezidences noslēgumā galerijā – PEER.

Savukārt programmas otrajā gadā balvas laureātam tiek nodrošināta stipendija un bezmaksas darbnīca Rīgā. Šī gada laikā tiek organizētas darbnīcu vizītes, apmeklētas Latvijas un Baltijas mākslas institūcijas, kā arī tiek sniegtas mākslinieku un citu mākslas profesionāļu konsultācijas. Šajā laikā balvas ieguvējam ir pienākums sarīkot meistarklasi vai radošo darbnīcu LMA studentiem un dalīties savā pieredzē vieslekcijās.

“Academia” balvas finansējuma avots: Akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” mērķziedojuma programma Valsts kultūrkapitāla fondā;
Sadarbības partneri: Centrālā Sentmārtina koledža Londonā, PEER galerija, Helen Scott Lidgett Studio un ACME, Londonā.