Meklēt
Izvēlne

Paldies par atbalstu (Ar Foto!)

Latvijas Mākslas akadēmijas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Latvijas Kultūras akadēmija vēlas sirsnīgi pateikties visiem, kas atbalstīja augstskolu studentus 16. oktobra akcijā „Daudz laimes dzimšanas dienā, Kultūra!".

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību augstskolu pievienošanas idejas absurdajai dabai, mākslas augstskolu studenti vienojās kopīgā projektā, kas visas diennakts garumā priecēja un šokēja Rīgas iedzīvotājus un viesus. Jau 6.00 no rīta LKA Horeogrāfijas nodaļas studenti Doma laukumā aizsāka 20 stundu deju maratonu, taču jau 10.00 vairāki simti augstskolu studenti, pasniedzēji, kā arī LMA un JVLMA rektori Aleksejs Naumovs un Artis Sīmanis devās „Kultūr-pastaigā", apstaigājot visu trīs augstskolu ēkas, pa ceļam apstājoties pie Ministru kabineta. „Kultūr-pastaigu" noslēdza rektoru uzruna un klusuma brīdis pie Brīvības pieminekļa. Pastaigas priekšgalā devās LMA Scenogrāfijas apakšnozares studenti un pasniedzēji, kuru galvas rotāja melnas kastes ar eksistenciālo „Būt vai Nebūt?" saukli. Tālāk, visas dienas garumā Rīgas centrā - Autoostā, Esplanādē, Stacijas „Origo" laukumā, Vērmanes dārzā un Doma laukumā - norisinājās koncerti, improvizētas teātra izrādes, performances un modes skates, šķiet viena no pretrunīgākajām akcijām bija „Ja nav, tad nav", kuras laikā melnās plēvēs tika ietīti Kalpaka, Strēlnieku un Raiņa pieminekļi. Šī akcija, lai arī saskaņota, neiztika bez Pašvaldības Policijas iejaukšanās, tomēr, pateicoties visu ieinteresēto pušu operatīvai darbībai, pārpratumi ātri tika atrisināti un akcija varēja turpināties.
Plkst. 17.00 Doma laukumā klātesošos uzrunāja visi trīs rektori - A. Naumovs, A. Sīmanis un J. Siliņš, kuri atkārtoti pauda savu viedokli pret jebkādu iespējamo mākslas augstskolu pievienošanu, piebilstot, ka arī turpmāk ir gatavi radoši sadarboties. Vakara izskaņā plkst. 20.00 VEF 16. korpusā, kurš jau pazīstams kā iemīļota mākslinieku izstādīšanās vieta, tika atklāta laikmetīgās mākslas ekspozīcija „Kultūrbloks", kas būs apskatāma līdz 1. novembrim. Izstādē aplūkojami 40 dažādu paaudžu mākslinieku darbi.
Akcijas kontekstā jau izskanējusi iecere LMA, LKA un JVLMA studentiem arī turpmāk vienoties kopīgās akcijās, lai bagātinātu Latvijas kultūras dzīvi. Vēlreiz pateicamies visiem atbalstītājiem un līdzjutējiem, presei, kā arī kritiķiem.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Jakuša-Kreituse
LMA Informācijas redaktore
Tel: 20016419
E-pasts: