Meklēt
Izvēlne

Parakstīs sadarbības līgumu par monumentālās glezniecības mākslas darbu radīšanu uz izglītības iestāžu ēku fasādēm

Pirmdien, 5.decembrī, plkst.14 Latvijas Mākslas akadēmijā (Kalpaka bulvārī 13) tiks parakstīts sadarbības līgums ar Rīgas domes Īpašuma departamentu par monumentālās glezniecības mākslas darbu radīšanu uz izglītības iestāžu ēku fasādēm.

Sadarbības līguma parakstīšanas pasākumā piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs, Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs, akadēmijas pasniedzēji, studenti un departamenta atbildīgie darbinieki.
Plānots, ka 2017. gadā Latvijas Mākslas akadēmijas studenti radīs monumentālos glezniecības mākslas darbus uz desmit Rīgas pilsētas izglītības iestāžu ēku fasādēm.
Rīgas domes Īpašuma departaments jau vairākus gadus mērķtiecīgi īsteno koncepciju - renovējot pilsētas pašvaldības izglītības iestādes kā apkaimes dominantes. Tā kā lielākā daļa šo iestāžu ēkas būvētas pēc 20.gs. sešdesmito, septiņdesmito gadu tipveida projektiem, to vienveidīgajai arhitektūrai, siltinot ēkas, iespējams piešķirt pievienoto vērtību veidojot mākslinieciski augstvērtīgu dekoratīvo apdari, kas gan atsvaidzina apkārtesošo arhitektūru, gan uzsver izglītības iestādes saturisko un sabiedrisko nozīmi.