Meklēt
Izvēlne

Parīzē ar panākumiem atklāta LMA studentu un absolventu izstāde "Nākotnes gravitācija"

Vakar, 1. decembrī, galerijā "Crous de Paris" Parīzē tika atklāta izstāde "Nākotnes gravitācija", kuras autori ir Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studenti un absolventi – Kristaps Andersons, Monta Apsāne, Mareks Kolāts, Krišjānis Mežulis, Sandra Strēle. Tās atklāšanā piedalījās arī Latvijas Republikas Kultūras ministre Dace Melbārde, Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis un LMA rektors Aleksejs Naumovs.  Izstāde apskatāma līdz 16. decembrim.

"Esmu gandarīts, ka mūsu studentu izstāde prestižajā mākslas galerijā "Crous de Paris" tika uzņemta ar ovācijām. Galeriju "Crous" tīkla direktors Denis Lamberts (Denis Lambert) ir sajūsmā par ekspozīciju un profesionalitāti, ar kādu tā ir iekārtota, tāpēc jau esam vienojušies par sadarbības turpināšanu. Prieks, ka kopā ar studentiem Parīzes apmeklējuma laikā arī paguvām uzgleznot darbus alla prima tehnikā,” stāsta LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs.
Jauno Latvijas mākslinieku izstāde uzdod virkni jautājumu par nākotnes ietekmi un ietekmējamību, tās attāluma robežu un savietojamību ar katra personīgo izjūtu telpu. Izstādes ekspozīcija ir stāsts par cilvēka atrašanās vietu dažādās laika dimensijās, piedāvājot katra mākslinieka personīgo skatījumu, vienlaikus esot dialogā vienam ar otru.

Izstāde “Nākotnes gravitācija” ilustrē nākotnes mākslu un tās lomu nākotnē Latvijas jauno mākslinieku skatījumā un ir daļa no Latvijas Mākslas akadēmijas simtgadei veltītā projekta “Nākotnes māksla / nākotnes zīmes”, kurš Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas valsts simtgades laikā iniciē jaunās mākslas nākotnes redzējuma dimensiju. Apmaiņas programmas mērķis ir iedvesmot māksliniekus radīt nākotnes vīzijas un ar tām dalīties. Vienlaicīgā atrašanās atsevišķi un kopā apliecina cilvēces esības trauslo robežu starp personisko un kolektīvo, uzdodot arvien vairāk jautājumu par vēlamā attiecībām ar esošo.

Informācija par LMA sadarbības partneriem:
Parīzes CROUS
Parīzes CROUS (Reģionālais studentu centrs; Centre régional des œuvres universitaires et scolaires) ir Francijas Izglītības un zinātnes ministrijas pakļautībā esoša sabiedriskā institūcija. Tās mērķis ir veicināt Parīzes studentu dzīves un darba apstākļu uzlabošanos. Parīzes CROUS dod priekšroku vispusīgai pieejai studentu dzīvei un cieši sadarbojas ar citām ar izglītību saistītajām iestādēm: Parīzes universitātēm un prestižajām augstskolām, kā arī Ildefrānsas reģiona un Parīzes pašvaldībām.

Galerija "Crous de Paris"
Galerija ir pilnībā saistīta ar jauniešu mākslu, tās darbībā atbalsojas Parīzes CROUS mērķi un attieksme pret studentiem.
Ik gadu šajā 160 m2 plašajā izstāžu zālē divas nedēļas apskatāmi apmēram divdesmit jauno mākslinieku darbi. To autori ir Francijas mākslas augstskolu studenti, un darbus izraudzījusies starptautiska laikmetīgās mākslas profesionāļu veidota žūrija.
Jauno mākslinieku, viņu darbu un sabiedrības krustpunkts ir tā ass, kas savieno galeriju "Crous de Paris" un aktuālākās radošās izpausmes un kas šo vietu pašā Parīzes sirdī padara par stratēģisku punktu, kur sastopas pasaules.

Par projektu " Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes":
Projekta ietvaros Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas valsts simtgades laikā tiek veidots jaunās mākslas nākotnes redzējums – īstenojot plašu mākslas, dizaina, izglītības un pētniecības projektu klāstu, jaunie mākslinieki, dizaineri un pētnieki rada risinājumus nākotnes izaicinājumiem. Projekts rod atbildes uz jautājumiem - kāda būs nākotnes māksla, nākotnes dizains; kāda būs mākslas un dizaina loma nākotnē, un kāda būs nākotne?

Informācija par izstādes norisi:
Izstādes kuratore: Elīna Ģibiete
Izstādes koordinatores: Agnese Bloka, Hanna Liberte Kreile, Inese Bauģe, Inta Rubule
Izstādes norise: 2016. gada 30. novembris līdz 16. decembris