Meklēt
Izvēlne

PASNIEGTA LAURAS STRODES STIPENDIJA RADOŠAM DARBAM MODES DIZAINĀ

2024. gada 30. maijā Latvijas Mākslas akadēmijas Modes skatē trešo reizi pēc kārtas tika pasniegta Lauras Strodes atbalsta stipendija radošam darbam Modes dizainā. Šogad stipendiju saņēma Modes dizaina specialitātes bakalaura programmas 4. kursa studente Alise Paškovska ar kolekciju “Chambre de torture” .

“Alises Paškovskas kolekcija un studijās uzrādītais sniegums izceļas ar drosmīgiem eksperimentiem un prasmi sadarboties ar citu dizaina specialitāšu kolēģiem un pasniedzējiem. Alises Paškovskas jaunrade ir apliecinājums pašaizliedzīgam ilgtermiņa darbam un unikālam četru studijas laikā izkoptam dizaineres rokrakstam “ norāda Agnese Narņicka LMA Modes dizaina specialitātes katedras vadītāja.

Par kolekcijas “Chambre de torture” izveides ideju Alise ir teikusi: “Siltā vasaras vakarā mani uzrunā melodija, Endrjū Loida Vēbera galvenais skaņdarbs no mūzikla “Operas spoks”. Tas hipnotizē un rada vēlmi iepazīt it kā šo visur esošo, banālo stāstu tuvāk. Teikšu skaļi, man mūzikli riebjas. Tā caur sevis spīdzināšanu iepazīstot grāmatas un mūzikla estētiku nonācu līdz kolekcijai. Tajā parādās mans pārdzīvojums, pasaules uztvere un redzējums dramatiskā noskaņā.

Lauras Strodes atbalsta stipendija radošam darbam tika nodibināta 2022. gada nogalē, godinot pāragri mūžībā aizgājušās Lauras Strodes piemiņu un tās iniciatīvas autori ir viņas dzīvesdraugs Roberts Blumbergs un mamma Rita Andersone, savukārt stipendijas administrēšana uzticēta gleznotāja Valdemāra Tones fondam.

Stipendija tiek piešķirta katru gadu, studiju gada noslēgumā, balstoties uz komisijas lēmumu. Atlasē tiek vērtēti gan bakalaura, gan maģistra programmas studentu sniegums, izceļot  radošumu, mērķtiecību un ieguldītā darba kvalitāti. Stipendijas apmērs ir 1000 eiro.