Meklēt
Izvēlne

Pateicamies Scenogrāfijas apakšnozares studentiem un mācībspēkiem par izcilu veikumu Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālē

Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs izsaka pateicību Scenogrāfijas apakšnozares studentiem un mācībspēkiem par izcilo veikumu Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālē. Scenogrāfijas apakšnozare izcīnījusi zelta medaļu par studentu izstādi „Sākums”, un prof. Andris Freibergs saņēma pirmo reizi piešķirto Scenogrāfijas skolotāja balvu.

LMA studentu izstāde „Sākums” saņēmusi Prāgas Scenogrāfijas kvadriennāles zelta medaļu, un žūrija savu izvēli argumentē, uzsverot vairākas ekspozīcijas kvalitātes – tā rada priekšstatu par studentu izaugsmi mācību procesā, darbi ir vizuāli pārliecinoši un skaidri. Eksponētie objekti veido koptēlu, kurā pārsteidz vizuālās domāšanas disciplīna un skaidrība.

Scenogrāfijas skolotāja balvu saņēmis izcilais scenogrāfs, LMA profesors Andris Freibergs par vairāku scenogrāfu paaudžu iedvesmošanu daudzu gadu garumā. Žūrija uzsver, ka jau daudzus gadus Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālē acīmredzams ir prof. Freiberga nopelns izcilu darbu tapšanā, kas ir vienlīdz spēcīgi gan idejiski, gan kā instalāciju māksla.

Pateicamies visai LMA Scenogrāfijas apakšnozarei, bet jo īpaši mācībspēkiem: prof. Andrim Freibergam, lektorei Monikai Pormalei, Scenogrāfijas katedras vadītājam asociētajam profesoram Mārtiņam Kalserim, studentiem: Mārai Brokai, Annai Ansonei, Līvai Puļķei, Eināram Timmam, Dacei Pudānei, Gerdai Šadurskai, Lienei Pavlovskai, Rūdolfam Baltiņam, Evijai Pintānei, un scenogrāfam Reinim Dzudzilo.


Attēlā: LMA Scenogrāfijas apakšnozares studentu izstādes „Sākums” ekspozīcijas fragments. Foto: Braňo Pažitka