Meklēt
Izvēlne

Patricijas Brektes izstāde "El mundo submarino / Zemūdens pasaule"

No 2012. gada 7. decembra līdz 2013. gada 7. martam restorānā KID* (Tērbatas ielā 41/43, Rīgā) būs skatāma mākslinieces Patricijas Brektes izstāde „El mundo submarino / Zemūdens pasaule”.

Visi laipni aicināti apmeklēt izstādes atklāšanu š.g. 7. decembrī plkst. 17.00! Atklāšanas muzikālais noformējums: akordeoniste Māra Peiseniece. Atbalstītāji: Restorāns KID* un Spirits and Wine.

Ūdens, tā šķīstais liegums un neizmērojamais spēks, nodarbinājis cilvēku prātus jau kopš seniem laikiem. Nevar nepiebilst, ka par mūsu civilizācijas izcelsmes avotu dēvētā stihija ir arī tas, kas mūs tur pie dzīvības. Miljoniem galonu ūdens, kas mūs ieskauj nemitīgi, neapbruņotai acij slēpj fantastiski bagātu dabas radītu brīnumu - zemūdens pasauli. Cik tālas zvaigznes kosmosā cilvēks tiecies sasniegt, tik dziļi zemes dzīlēs tam nav izdevies nolaisties.

Jau kopš savas radošās darbības sākumiem Patricija Brekte ir turējusies ūdens tuvumā, pētot saulrietā mirguļojošos gaismas spēles, ar otas triepienu glāstot ik vilnīti, kas sasniedzis krastu, strauji raujas atpakaļ, atpakaļ pie neizmērojamās brīvības, kura piemīt jūrai. Tāpat dzīvības formas, kas ir tās sastāvdaļa, tiecas pēc šīs brīvības, kura tiem nereti tiek laupīta.

Gluži kā dabā, dzīvības ķēde ikreiz noslēdzas, lai sāktos atkal no jauna, pēc neaizmirstamiem iespaidiem bagātā ceļojuma uz Spānijas piejūras pilsētām, ir jūtams, ka aplis ir noslēdzies, un fascinējošās jūras dzīles ar saviem iemītniekiem, vislabāk atspoguļo šo miera un perfektā balansa stāvokli, pēc kura māksliniece ir tiekusies.

Speciāli šai izstādei tikušas veidotas jaunas rotondas tipa gleznas, ar kurām māksliniece aicina skatītāju līdzi noslēpumiem bagātajā zemūdens pasaulē.

Resursi internetā:
http://www.peahen.eu/patricijabrekte/
http://restaurantkid.lv/lv