Meklēt
Izvēlne

Pauļa Postaža personālizstāde galerijā "Jēkabs"

Līdz 2013. gada 27. aprīlim galerijā „Jēkabs” skatāma mākslinieka Pauļa Postaža personālizstāde.

Paulis Postažs aktīvi sadarbojas ar Eiropas mākslas galerijām, tāpēc reti var vērot mākslinieka daiļradi Latvijā. Mākslas galerijā „Jēkabs” ir unikāla iespēja redzēt Eiropā novērtētā latviešu gleznotāja personālizstādi, kurā ir eksponēti jaunākie autora darbi.

Paulis Postažs, esot jau gados jauns mākslinieks, (dzimis 1976. gadā) guvis atzinību ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā, iekļaujot savus darbus Vācijas, Beļģijas, Francijas, Itālijas un citu valstu nozīmīgās mākslas galerijās. Mākslinieka darbi piedalījušies arī prestižā izsoļu nama „Sotheby's” izsolēs. 2000. gadā Paulis ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļā un izstādēs piedalās jau kopš 1992. gada.

Pauļa Postaža daiļradi raksturo individuāls un atpazīstams izteiksmes veids. Stilistiska ekspresija vērojama līdztekus itāļu un flāmu klasiķu glezniecības tradīcijām. Mākslinieks savos darbos apvieno ikdienišķus mirkļus ar mūžīgo realitātes esamības izjūtu, kas ietērpti harmonijas pilnā krāsu gammā. Tas panākts, tverot niansētu detaļu precizitāti un vispārinājumu, kodolīgi pasniedzot to ar viegli gaisīgu otas triepienu. Paulis gleznojis gan figurālas kompozīcijas, gan savus un tuvāko līdzcilvēku portretus, kā arī klusās dabas un pilsētas urbānās ainavas ar māksliniekam raksturīgo Rīgas jumtu atveidojumu. Autoram neatkarīgi no tematikas svarīgi gleznās ienest unikalitāti, akcentēt raksturu un reizēm pat izgaismot tajā esošo nepareizību, lai sniegtu patiesu tēla būtības izteiksmīgumu.

Galerijā „Jēkabs” skatāmajā izstādē ir iespēja novērtēt autora pēdējā laika veikumu. Pēc šīs izstādes Pauļa Postaža darbi ceļos tālāk uz Beļģijas galeriju.

Darba laiks:
Pirmdien – piektdien: 12.00 - 18.00
Sestdien: 12.00 - 15.00

Mākslas galerija „Jēkabs”
Jēkaba iela 26/28, Rīga
www.paintings.lv