Meklēt
Izvēlne

Pie parlamenta būs apskatāms LMA studenta veidots gaismas objekts

Gatavojoties Latvijas simtgadei, Saeima no 17. līdz 20. novembrim festivāla “Staro Rīga” ietvaros aicina apmeklēt gaismas objektu “Brīvības zvaigznes” pie parlamenta, lai iejustos Brīvības pieminekļa tēlā.

Ikviens no mums ir daļa no brīvības – katrs turam to savās rokās. Aicinām pieskarties zvaigznēm, kas simbolizē neatkarību un Latvijas vēsturiskos novadus.

Vairāk nekā trīs metrus augstais gaismas objekts veidots kā Brīvības pieminekļa tēla siluets, ļaujot apmeklētājiem uz mirkli tajā iejusties, un tapis, Saeimai sadarbojoties ar Latvijas Mākslas akadēmiju. Gaismas objektu veidojis Latvijas Mākslas akadēmijas students Kristaps Andersons.

Objekts “Brīvības zvaigznes” būs izgaismots katru vakaru no plkst.17.00 līdz 23.00, bet to apmeklēt varēs arī citā laikā visas festivāla dienas. Tāpat valsts svētku nedēļā Saeimas nams tradicionāli būs tērpts svētku rotā – izgaismots Latvijas valsts karoga krāsās. Latvijas parlaments festivālā “Staro Rīga” piedalās jau septīto gadu pēc kārtas.

Festivāls “Staro Rīga” turpina tradīciju sveikt Latviju dzimšanas dienā, vairojot gaismu un dzīvespriecīgu kopības sajūtu, izgaismojot Rīgas ielas un ēkas, parkus, laukumus un pagalmus. 10.gaismas festivāls “Staro Rīga” iezīmē gaismas ceļu uz Latvijas simtgadi, un šī gada tēma ir “Uz zvaigznēm”.

Informācija par objektu “Brīvības zvaigznes”: http://www.staroriga.lv/013/lv/18-brivibas-zvaigznes/

Informāciju sagatavoja: Saeimas Preses dienests