Meklēt
Izvēlne

Radio SWH interaktīvās performances noslēgušās

Gatavojoties 74. karnevālam "Leļļu rūpnīcā", Latvijas Mākslas akadēmija sadarbībā ar Radio SWH klausītāju un skatītāju uzmanībai piedāvāja mākslinieku interaktīvo performanču sēriju, kas radio ēterā dažādu raidījumu ietvaros izskanēja nedēļas garumā – no pirmdienas, 13. februāra, līdz pat piektdienai, 17. februārim.

Radio SWH studijā – „BB brokastīs”, kā arī dīdžeju Normunda Rutuļa un Arta Dvariona raidījumos – katru dienu viesojās trīs dažādi mākslinieki no Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju un studentu vidus. Līdzās Mākslas akadēmijas rektoram prof. Aleksejam Naumovam studijas viesu vidū bija arī gleznotājs un Akadēmijas prorektors prof. Kristaps Zariņš, mākslinieks un Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītājs prof. Aigars Bikše, gleznotājs un Mākslas akadēmijas docents Andris Vītoliņš un daudzi citi. Radio SWH ēterā aicinātie mākslinieki stāstīja gan par savu radošo darbu un aktuālajām norisēm Mākslas akadēmijā, gan kavējās atmiņās un stāstos par saviem un sev zināmajiem piedzīvojumiem ikgadējo Mākslas akadēmijas karnevālu laikā pēdējos gados un arī tālākā pagātnē.

Sarunas ar māksliniekiem radio ēterā vienlaikus tika veidotas kā interaktīvas performances, jo katram radio klausītājam bija iespēja ar savām idejām piedalīties panno tapšanā par tēmu „Leļļu rūpnīcā”, kas ir šī gada karnevāla tēma un devīze. Zvanot uz radio, klausītāji bija aicināti sniegt studijā esošajam māksliniekam norādes par to, kas un kā būtu atspoguļojams gleznā. Savukārt mākslinieks, liekot lietā savas prasmes un mākslinieka pieredzi, uz studijā uzstādītā audekla vizualizēja klausītāju rosināto un pats savas idejas. Sekot līdzi panno tapšanai varēja arī video formātā Radio SWH tiešraidē

Performanču sērijai noslēdzoties, kur savu artavu devuši kā klausītāji, tā pieredzējušie un jaunie mākslinieki, tapusī lielformāta glezna publiskai apskatei tiks piedāvāta jau Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāla norises laikā piektdien, 17. februārī. Lielais panno karnevālā tiks izvietota zonā pie SWH skatuves, kur vakara gaitā uzstāsies Radio SWH dīdžeji – Ufo, Fredis, Normunds Rutulis un Artis Dvarionas.

Sarunu laikā ar māksliniekiem Radio SWH ēterā tika izspēlēti arī vairāki ielūgumu komplekti uz Mākslas akadēmijas 74. karnevālu „Leļļu rūpnīcā”.

Mākslinieki, kuri viesojās Radio SWH studijā:

Pirmdiena, 13. februāris:
- no plkst. 8:00 Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs;
- no plkst. 13:00 Mākslas akadēmijas Vides mākslas apakšnozares 2. kursa studente Maija Spīre;
- no plkst. 17:00 Mākslas akadēmijas Tēlniecības apakšnozares maģistrantūras students Edgars Kvjatkovskis.

Otrdiena, 14. februāris:
- no plkst. 10:00 Mākslas akadēmijas docents Andris Vītoliņš;
- no plkst. 13:00 Mākslas akadēmijas Projektu daļas vadītāja Laura Ozola;
- no plkst. 17:00 - gleznotāja Patrīcija Brekte.

Trešdiena, 15. februāris:
- no plkst. 10:00 Mākslas akadēmijas prorektors prof. Kristaps Zariņš;
- no plkst. 13:00 Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas apakšnozares docents Viktors Jansons.
- no plkst. 17:00 - Mākslas akadēmijas Vides mākslas apakšnozares maģistrantūras studente Ilze Smildziņa.

Ceturtdiena, 16. februāris:
- no plkst. 10:00 Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītājs prof. Aigars Bikše;
- no plkst. 13:00 Mākslas akadēmijas Modes dizaina apakšnozares 1. kursa studente Anete Krišjānova un 3. kursa students Arvils Linde;
- no plkst. 17:00 gleznotājs Artis Bute.

Piektdiena, 17. februāris:
- no plkst. 9:00 Mākslas akadēmijas 74. karnevāla „Leļļu rūpnīcā” organizatori Ilona Ražinska, Sanita Balode un Valdis Sils;
- no plkst. 10:00 studijā Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas apakšnozares 3. kursa students Rūdolfs Baltiņš, kurš skicēs modeli Marinu un mācīs skicēt arī citiem.

Raidījumi un laiki:
BB brokastis – katru darba dienas rītu no plkst. 7:00 – 11:00
Normunds Rutulis – katru darba dienu no plkst. 12:00 – 15:00
Artis Dvarionas – no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 16:00 – 19:00