Meklēt
Izvēlne

Radošo inovāciju un iniciatīvu nedēļa

2014./2015. studiju gada 1. semestra pirmā studiju nedēļa - no 2. līdz 5. septembrim - Latvijas Mākslas akadēmijā ir Radošo inovāciju un iniciatīvu nedēļa. Studiju darbs tiks organizēts katedrās un meistardarbnīcās. Aicinām studentus un mācībspēkus iepazīties ar nedēļas pasākumu programmu un aktīvi piedalīties!

RADOŠO INOVĀCIJU UN INICIATĪVU NEDĒĻAS PROGRAMMA

28. AUGUSTS
13.00 Erasmus badiju seminārs
LMA 10. auditorija

Pirmo gadu Latvijas Mākslas akadēmija pievienosies to augstskolu pulkam, kurās darbojas Erasmus badiju programma. Badijs ir ārvalstu studenta palīgs un padomdevējs Latvijā, kas galvenokārt palīdz iejusties akadēmijas vidē, nedaudz arī orientēties pilsētā un dažādās sadzīves situācijās. LMA Studentu pašpārvalde aicina topošos badijus, kā arī visu LMA apakšnozaru metodiķus uz „Badiju semināru”, kurā Latvijas Studentu apvienības pārstāvji iepazīstinās ar šīs programmas darbību, kā arī badija pienākumiem.


1. SEPTEMBRIS
13.00 Imatrikulācijas ceremonija

LMA 1. stāva zāle

Latvijas Mākslas akadēmijas studenti ir laipni gaidīti svinīgi uzsākt Jauno mācību gadu! 1. kursa studenti saņems studentu apliecības. Pēc svinīgā akta katedru telpās norisināsies studentu un katedru pasniedzēju sanāksmes.


2. SEPTEMBRIS
Diena paredzēta darbam nodaļās (neattiecas uz nodaļām, kurām ir savs plāns visai nedēļai). Lūdzam visu nodaļu vadītājus, pasniedzējus un metodiķus šajā dienā parūpēties par jauno studentu iepazīšanos ar nodaļu u.c. aktivitātēm savas nodaļas ietvaros.

18.00 Pirmkursnieku orientēšanās
Sākums LMA pagalmā

Ņemot vērā, ka turpmākos četrus gadus nāksies pavadīt pilī, mēģināsim pirmā kursa studentus pasargāt no apmaldīšanās Akadēmijas labirintos pirmajās studiju dienās, sagatavojot jautru un sportisku orientēšanās spēli (pazīstama kā Checkpoint spēle). Ātrākā komanda saņems balvas, un pēcāk visi dalībnieki varēs ļauties svinībām LMA 3. stāvā Mr. Myster pavadībā. Studentus gaidām LMA pagalmā otrdien plkst. 18.00, līdzi ņemot fotoaparātu vai telefonu ar iebūvēto kameru (svarīgi, lai katrā komandā ir vismaz viens). Varat droši vilkt labākās drānas, jo neplānojam smērēt apģērbu vai jebkā citādi kaitēt jūsu izskatam. (Dāmām iesakām vilkt zemu papēžu apavus).

20.00 - 23.00 Vieglas svinības ar Mr. Myster
LMA 3. stāva vestibils

Pēc godam aizvadītas orientēšanās pulcēsimies LMA 3. stāvā, kur labas mūzikas pavadībā sagaidīsim rezultātus un plkst. 21.00 apbalvosim labākos un ātrākos jaunos studentus. Studenti aicināti ņemt līdzi groziņus ar savām vēlmēm atbilstošu saturu. Par muzikālu baudījumu rūpēsies pašmāju talantīgie elektroniskās mūzikas žanra pārstāvji Mr. Myster ( Jānis Vīksna, Matīss Runtulis), kuri 11.jūnijā Palladium koncertzālē kopā ar lietuviešu Without Letters iesildīja Londonas elektroniskās mūzikas duetu Mount Kimbie.


3. SEPTEMBRIS
12.00 “Demola Latvia” prezentācija

LMA 1. stāva zāle

„DEMOLA Network” ir starptautisks inovāciju tīkls, kas 2008. gadā uzsācis darbību Tamperē, Somijā, un nodrošina universitāšu studentu, zinātnisko institūciju un uzņēmumu kopēju sadarbības platformu, kuras ietvaros ik gadu tiek radīti ap 250 jauni produkti vai inovatīvi risinājumi jau esošiem produktiem. Savus problēmjautājumus risināšanai „DEMOLA” tīklā pasaulē ir uzticējuši tādi uzņēmumi kā Nokia, Intel, ABB, Nokian, Helsinku pilsētas dome, SAAB, Sony, Canon, Ruukki un daudzi citi gan tehnoloģiju, gan finanšu, būvniecības un ražošanas uzņēmumi, kā arī valsts organizācijas un pašvaldības. Prezentācijā būs iespējams uzzināt jaunāko informāciju par iespējām piedalīties „DEMOLA” rudens sezonā, kā arī par savu pieredzi projekta dalībā stāstīs LMA studenti, kuri darbojās projekta pirmajā - pavasara sezonā. Īpaši aicinām piedalīties arī LMA pasniedzējus, kuri arī ir aicināti iesaistīties šajā projektā.

13.00-20.00 „Dzejas dienas 2014” atklāšanas velobrauciena tērpu darbnīca
LMA 1. stāva vestibils

Latvijas Mākslas akadēmijā ikvienam būs iespēja uzšūdināt Raiņa ēras peldkostīmu, lai savā īpašumā iegūtu unikālu šā gada Dzejas dienu ietērpu, ar kuru 4.septembrī piedalīties Dzejas dienu 2014 atklāšanas poētiskajā velobraucienā un arī turpmāk pārsteigtu Latvijas un ārzemju pludmales viesus.

Šūdināšanas darbnīcu nodrošinās Modes Talkas meiteņu čaklās un prasmīgās rokas. Ikvienu interesentu, kam ir iespēja, lūdzam ņemt līdzi savus izvēlētos trikotāžas audumu krājumus (apmēram 200cm daudzumā), lai pēc iespējas vairāk interesentu varētu iegūt savā īpašumā savu unikālo Raiņa laiku peldtērpu, kas jau šogad, iespējams, kļūs par top pludmales ietērpu Latvijā, ja atvasara mūs nolems lutināt. Šūdināšanas darbnīcu atbalsta audumu pavēlnieks SIA „Bristols ES”.

15.00 Pārsteiguma lekcija
LMA 1. stāva zāle


4. SEPTEMBRIS
12.00 Bruno Birmanis: No „Nepieradinātās modes asamblejas” līdz „Modes Injekcijai”

LMA 1. stāva zāle

Aicinām ieklausīties Bruno Birmaņa stāstā par revolūcijas norisi modē, leģendu veidošanu un to, kā Latvija uz desmitgadi kļuva par vienu no Eiropas radošās modes centriem. Stāsts būs par divām radošās modes platformām – „Nepieradinātā modes asambleja” un „Modes Injekcija”. Par leģendārajiem notikumiem ārzemēs (Zviedrijā, Krievijā) jau izdotas vairākas grāmatas, taču Latvijā joprojām šis modes vēstures fenomens nav pienācīgi atspoguļots. Klausītājus sagaida iespēja ielūkoties modes notikuma aizkulisēs, vērot nepieradinātās modes tēlus fotomateriālos un atklāt “Nepieradinātās modes asambleju” kā pirmsākumu mūsdienu lielākajam Baltijas modes notikumam – „Modes Injekcijai”.

15.00 Intelektuālā īpašuma aizsardzība Latvijā
LMA 1. stāva zāle

Intelektuālā īpašuma un tā aizsardzības problēmu jautājumiem tiks veltīta apaļā galda diskusija.

Tajā piedalīsies Latvijas Republikas Kultūras ministrijas Autortiesību nodaļas vadītājs Rihards Gulbis, Latvijas Mākslas akadēmijas vieslektors intelektuālā īpašuma jautājumos Jānis Meija un Latvijas Rektoru padomes juriskonsults Jānis Bernāts, diskusijas moderators – Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors asoc. prof. Andris Teikmanis. Aicinājums piedalīties visiem studējošajiem un pasniedzējiem!
Diskusijas tēmu lokā: intelektuālā īpašuma un tā aizsardzības problēmas mākslas un dizaina izglītības jomā un radošajās un kultūras industrijās; intelektuālā īpašuma jautājumu starptautiskais konteksts; intelektuālā īpašuma jautājumu nākotne.

19.00 “Dzejas Dienas 2014” atklāšanas maratons: velobrauciens
No Latvijas Nacionālās bibliotēkas līdz Esplanādei

Velobrauciens ir iespēja ikvienam piedalīties Dzejas dienu atklāšanā, apģērbā vai ar aksesuāru palīdzību akcentējot Raiņa personību, un kopā ar visiem doties velobraucienā no Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas līdz Esplanādei, simboliski savienojot Latvijas literatūrai nozīmīgus pilsētas punktus. Brauciena dzinējspēks un kodols būs Latvijas Mākslas akadēmijas un citu kultūras augstskolu studenti. Pievienojies!

Dalībniekiem nepieciešams vien savs velosipēds, ķivere drošībai, labs noskaņojums un savs brīvi izvēlēts individuālais rainiskais kods. Tiekamies plkst. 19.30 pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mūkusalas ielā 3, lai, šķērsojot Akmens tiltu un Vecrīgu, nonāktu pavisam tuvu Rainim Esplanādē.


5. SEPTEMBRIS
11.00 Starptautiska konference „Kas ir profesionāla leļļu māksla?”

LMA 1. stāva zāle

Pirmo reizi Rīgā notiks Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāls, kurā būs izstādīti 110 mākslinieku darbi no 15 valstīm. Festivāla kultūras programmas ietvaros LMA studentiem un pasniedzējiem tiek piedāvāta unikāla iespēja tikties ar festivāla goda viesiem - māksliniekiem Teiloru (E. J. Taylor, ASV), Hannu Gecu (Hanna Goetz, Vācija), Andreju Drozdovu (Андрей Дроздов, Krievija), Olgu Rēlu (Olga Roehl, Šveice), Irinu Andrejevu (Ирина Андреевa, Krievija) un citiem. Draudzīgā koleģiālā atmosfērā dalīsimies profesionālajā pieredzē un mēģināsim atrast atbildi uz jautājumu - kas ir profesionālā leļļu māksla?

Lai gūtu pilnīgāku priekšstatu par minēto mākslinieku darbiem un novērtētu arī LMA pasniedzēju un studentu darbus, aicinām apmeklēt izstādi Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā no 4. līdz 7. septembrim (ieejas maksa, uzrādot studenta apliecību, 2 EUR) un piedalīties konferencē "Kas ir profesionālā leļļu māksla?", kura notiks šī gada 4. septembrī plkst. 14.45 -17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas konferenču zālē D (ieeja bezmaksas).

Vairāk informācijas par festivālu: www.dollart.lv.

15.00 Jaunais latviešu kino: “Izlaiduma gads”
LMA 1. stāva zāle

Esam priecīgi paziņot, ka pēc spēlfilmas „Izlaiduma gads” pasaules pirmizrādes prestižajā Monreālas festivālā režisors Andris Gauja un operators Aleksandrs Grebņevs viesosies Latvijas Mākslas akadēmijā uz sarunu, kurā varēsim uzzināt vairāk par filmas tapšanu, pirmajiem panākumiem un gatavošanos Latvijas pirmizrādei, kā arī būs iespēja noskatīties filmas fragmentus. Sarunā piedalīsies arī Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas apakšnozares absolvente Ilze Kauliņa, kuras diplomdarbs bija filmas telpas mākslinieciskā izveide.
Filma „Izlaiduma gads” ir uzņemta Latvijā, Francijā un Krievijā. Filmā galveno lomu atveido Inga Alsiņa-Lasmane, un tajā līdzās profesionāliem aktieriem piedalās daudzi jaunieši bez iepriekšējas pieredzes kino. Filma ir stāsts par jaunu skolotāju, kura, cenzdamās nodibināt draudzību ar savu audzināmo klasi, iekļūst sarežģītu personisku attiecību mezglā.

19.00 Sadraudzības vakars
Modes nodaļas 76. telpa

Studentu sadraudzības vakars ir tradicionāls studentu pasākums, ko katru otro nedēļu rīko kāda no nodaļām, pie sevis ciemos aicinot visus akadēmijas studentus. Tā ir iespēja brīvā, atvērtā un pozitīvā gaisotnē iepazīt citu nodaļu studentus, satikt sen nemanītus biedrus un vienkārši lieliski iesākt piektdienas vakaru. Pirmā kursa studentiem ierašanās ir absolūta nepieciešamība. Šonedēļ tiksimies Modes mākslas apakšnozares 76. telpā, līdzi ņem groziņu ar gardu saturu!


Informāciju sagatavoja:
Anete Krišjanova
Latvijas Mākslas akadēmijas
Studentu pašpārvaldes vadītāja
E-pasts: anete.krisjanova(abols)lma.lv">
Tel. nr.: 26647827