Meklēt
Izvēlne

Rektora prof. Alekseja Naumova un glezniecības studentu radošais brauciens uz Franciju

2015. gada augustā norisinājās rektora prof. Alekseja Naumova un glezniecības studentu radošais brauciens uz Francijā, kura ietvaros plenērā tapuši vairāki darbi un apmeklēti muzeji. Radošais brauciens īstenots ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu.

Ik gadu Mākslas akadēmijā studentiem un pasniedzējiem tiek dota iespēja kopīgi iesniegt pieteikumus radošajiem braucieniem, kurus izvērtē konkursa komisija. Aleksejs Naumovs norāda, ka konkurss ir iespēja studentiem kopīgi veidot ideju, to pamatot un realizēt.

Aleksejs Naumovs skaidro, ka šoreiz iecere bija paplašināt studijas ārpus akadēmijas telpām – radošā darbā plenērā, kā arī lekcijās dzirdēto papildinot ar reālu pieredzi izcilākajos muzejos un kultūras pieminekļu vietās: Versaļas pils kompleksā, Orsē muzejā, Oranžērijā Parīzē un citos nozīmīgos objektos.

Ar Teterevu fonda atbalstu līdz šim notikušas 10 studentu un pasniedzēju vizītes Eiropā. 2015. gadā bez iepriekš minētā vēl notikuši radošie braucieni uz Londonu un Milānu. Studenti prof. Normunda Brasliņa vadībā devās aplūkot Tate Britain, Tate Modern un Nacionālo galeriju Londonā, savukārt funkcionālā dizaina studenti asoc. prof. Barbaras Ābeles vadībā apmeklēja Milānu, kur pārstāvēja Mākslas akadēmiju starptautiskajā dizaina mesē „Salone del Mobile”. Plašāka informācija par pasniedzēju un studentu radošajiem braucieniem pieejama LMA mājaslapas sadaļā „LMA studentu un pasniedzēju vizītes Eiropā” (klikšķināt šeit)