Meklēt
Izvēlne

"RIGA MAKERSPACE" PAMATOS IEVIETOTA LAIKA KAPSULA NĀKOTNEI

2023.gada 9. martā “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) prototipēšanas darbnīcas “Riga Makerspace” pamatos, A.Briāna ielā 13, Rīgā, kopā ar Kultūras ministrijas, Latvijas Mākslas akadēmijas, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas, arhitektu biroja Krasts un būvkomersanta “P un S Būvniecība” pārstāvjiem ievietoja laika kapsulu ar vēstījumu nākotnei.

Prototipēšanas (jaunu produktu paraugu izgatavošanas) darbnīcu pamatos projektā iesaistītie kopīgi ievietoja laika kapsulu ar vēstījumu nākotnes atradējiem. Vēstījumos iekļauti gan vēstījumi par projekta īstenotājiem, gan novēlējumi un cerība nākotnei, kā arī dažādi simboliski atradumi, kā piemēram, arhitektu zīmulis ar kuru veidotas projekta skices.

Gan Leonardo da Vinči, gan Deivids Hoknijs, gan Rīgā strādājošais tēlnieks Augusts Folcs ir ievērojamas personības, kas izmatojot tehnoloģijas ir atstājuši milzu ietekmi uz šodienas pasauli. Latvijas Mākslas akadēmija ir cerību pilna, ka vēstures griezumā jaunās “Riga Makerspace” prototipēšanas darbnīcas sniegs jaunajiem prātiem jaunus izaicinājumus un dimensijas, kas atstās neizdzēšamas pēdas mūsu valsts attīstības dzīvē. Līdzīgi kā savulaik Augusts Folcs, kurš tepat kaimiņos, savā Valdemāra ielas darbnīcā radīja izteiksmīgus arhitektūras dekorus, bez kuriem nav iedomājama Rīgas pilsētvide”, LMA prorektors, profesors Andris Vītoliņš.

Šī būs viena no multifunkcionālām izglītības un mākslas saskares vietām, kurā vienkopus telpu dalīs māksla, tehnoloģijas un ražošana. Kopā ar visiem iesaistītajiem mēs radām modernas telpas vairāku Latvijas Mākslas akadēmijas un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas programmu studentiem un mācībspēkiem, kā arī mūžizglītības iespēju iedvesmotajiem. Esam pagodināti turpināt iesākto vides saglabāšanas, atjaunošanas un izglītības kvalitātes celšanas jomās,” norāda VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Prototipēšanas darbnīcu “Riga Makerspace” teritorijā aktīvi norisinās demontāžas darbi agrākajā Rīgas Vieglās rūpniecības tehnikuma ēkā, kā arī jaunbūves izbūves darbi. Līdz vasaras vidum tiks sasniegts jaunbūves augstākais jumta punkts. Projekts noslēgsies 2024.gada sākumā.

Atbilstoši arhitektu biroja Krasts vīzijai projekta ietvaros tiks atjaunota Rīgas sabiedriskā telpa 1500 m2 platībā un uzceltas un atjaunotas publiskās ēkas 3600 m2 apjomā. Būvdarbus, revitalizācijas un energoefektivitātes darbus īsteno pilnsabiedrība „P un S Būvniecība”.

Kopējās būvdarbu izmaksas sastāda 9,4 miljoni eiro (ar PVN). Prototipēšanas darbnīcas “Riga Makerspace” attīstības projekta īstenošanai Kultūras ministrija piesaistījusi finansējumu no Eiropas Savienības fondu Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” kā arī valsts budžeta līdzekļus (tostarp Covid-19 finansējums ekonomikas sildīšanai caur ieguldījumiem būvniecībā).