Meklēt
Izvēlne

Rīgā notiek vides objektu festivāls "Ziemassvētku egļu ceļš 2012"

No 2012. gada 7. decembra līdz 2013. gada 13. janvārim rīdzinieki un pilsētas viesi ir aicināti apskatīt festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš 2012” vides objektus. Šogad festivāla ekspozīcijā ir skatāmi 50 „Egļu stāsti”, tajā skaitā izcilākie iepriekšējo gadu, kā arī daudzi jauni, šogad tapuši vides objekti. Tos radījuši profesionāli mākslinieki un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un mācībspēki. Vides objekti pārsteigs ar ideju oriģinalitāti un realizēšanā pielietoto materiālu daudzveidību, sākot no gaismas instalācijām, līdz pat koka, stikla un ķieģeļu izmantošanai. Šogad festivālā skatāmas 24 Mākslas akadēmijas studentu radītas variācijas par egles tēmu - četrpadsmit ir jaunradīti vides objekti, savukārt desmit egles varēs atpazīt no 2010. un 2011. gada festivālos redzētā.

„Vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš” galvaspilsētā notiek no 2010. gada un akcentē Rīgu kā mākslas un inovatīvu ideju pilsētu. Festivāls ir mākslas aktivitāte pilsētvidē, kuras laikā Ziemassvētku simbols - egle – tiek eksponēts kā vides objekts jaunos un oriģinālos vizuālos risinājumos, katrs ar savu stāstu vai vēstījumu. Katru gadu aktuāla ir daudzveidīgas festivāla programmas izveide, piesaistot atbilstošas tematikas pilotprojektus un aktivitātes. Jau 500 gadus Ziemassvētku egles ir stāstījušas vienu un to pašu – mums tīkamo stāstu. Festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš” piedāvā unikālu iespēju ieklausīties arī citos egļu stāstos,” tā festivālu raksturo idejas autors, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes Pilsētas svētku noformējuma nodaļas vadītājs Guntars Kambars.

Festivāls jau no sava pirmsākuma ir iemantojis gan rīdzinieku, gan pilsētas viesu interesi, jo ikvienam ļauj iepazīt un apskatīt gaismas un video objektu instalācijas, kā arī neparastos materiālos un formās veidotas Ziemassvētku egles. 2010. gada projekta laikā pilsētvidē tika eksponēti 25 vides objekti, bet pērn – 42.

Visus festivāla objektus ir iespējams apskatīt, izmantojot īpaši sagatavotu festivāla ceļvedi un interaktīvo karti, kas pieejama festivāla interneta vietnē: www.eglufestivals.lv un „uzziņu dienesta 1188” interneta vietnē: www.1188.lv, kā arī drukātā formātā tūrisma informācijas centros. Visiem viedtālruņu un planšetdatoru lietotājiem informācija par festivālu pieejama mobilajā lapā: http://m.1188.lv/ziemassvetki/festivals.

Festivāla norisi atbalsta Rīgas dome. To rīko Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar radošo sabiedrību, Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem, mācībspēkiem un profesionāliem māksliniekiem.