Meklēt
Izvēlne

Rīgas Ziemassvētku egļu ceļš iekļuvis Japānas tūristu ceļvedī

Rīgā notiekošais vides objektu festivāls "Ziemassvētku egļu ceļš" tiks iekļauts izdevuma "Skyward" tūristu apskates objektu sadaļā "World Topics" kā viens no savdabīgākajiem tūristu apskates vērtiem pasākumiem Eiropā, informēja izdevuma žurnālists Hideko Kavači (Hideko Kawachi).

Izdevums "Skyward" ir Japānas aviokompānijas "Japan Airilines" žurnāls, kura mēneša tirāža ir 850 tūkstoši eksemplāri, un to lasa ap 4,7 miljoniem tūristu.

Žurnāla izdevēji lūguši iepriekšējo gadu festivālu objektu fotogrāfijas un aprakstus, lai ar tiem iepazīstinātu savu auditoriju, jo tāda veida festivāls, kurā Ziemassvētku simbols egle tiek eksponēta kā vides objekts vai instalācija jaunos un neparastos vizuālos, dizainiskos risinājumos, nav sastopams nekur citur, pastāstīja Indra Vilde, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (RD IKSD) sabiedrisko attiecību vadītāja.

"Tas, ka par festivālu tiek izrādīta interese no miljons lielas auditorijas lasoša izdevuma, ļauj secināt, ka mazskaitlīga, bet izteikti radoša sabiedrība pasaules kultūras piedāvājuma daudzveidībā spēj būt interesanta ar šādu neparastu festivālu kā "Ziemassvētku egļu ceļš", kas kļuvis par spilgtu Rīgas zīmolu, un kuru rīdzinieki atzinuši par svarīgu ziemas notikumu, jo festivāls aicina domāt radoši un mākslinieciski drosmīgi," saka festivāla idejas autors, RD IKSD Pilsētas svētku noformējuma nodaļas vadītājs Guntars Kambars.

8. vides objektu festivāla "Ziemassvētku egļu ceļš" norise plānota no 2017. gada 8. decembra līdz 2018. gada 14. janvārim.