Meklēt
Izvēlne

Saldus Sv. Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcas Krustaceļa apraksts.

Pagājušajā gada rudenī Saldus pilsētā tika atklāta Saldus Sv. Pētera un Sv. Pāvila Romas katoļu baznīca. Šis notikums Saldus pilsētnieku dzīvē ir ieviesis pamanāmas pārmaiņas. Ilgstoši Saldus Romas katoļu baznīca atradās nepabeigtā stāvoklī, līdz brīdim, kad par prāvestu tika iecelts Andrejs Mediņš. Pateicoties viņa uzņēmībai un enerģijai, nedaudz vairāk kā gada laikā tika pabeigta baznīcas celtniecība.

Lai iegūtais rezultāts būtu pēc iespējas izteiksmīgāks, tika piesaistīti arī Latvijas mākslinieki un amatnieki. Baznīcas altāra retabla autors ir Latvijas Mākslas akadēmijas 4. kursa students Sandis Aispurs. Darbs tika veikts no idejas skiču piedāvājuma līdz skulptūru uzstādīšanai. Darba apjoms ir nesamērojami liels (3 x 8 m).
Darba izvietojums baznīcā māksliniekam vienmēr ir ārkārtīgi liels radošais izaicinājums, jo prasa ne tikai augstu māksliniecisko vērtību, bet arī dziļi psiholoģisku pieeju darba procesam. Rezultātā retabls tika realizēts augstā mākslinieciskā līmenī. Saldus baznīca nav vienīgais tēlnieka Sanda Aispura sakrālais darbs. Viens no ievērojamākajiem viņa darbiem ir Sv. Marijas Magdalēnas baznīcas altāris Rīgā (diplomdarbs Rīgas Amatniecības vidusskolā).
Turpinot iesākto Saldus baznīcā, ir pabeigts darbs pie "Krustaceļa", kas ir veidots kā cilnis un tad realizēts ģipsī. Darbs sastāv no 14 daļām, katra ~ 1x1,5 m liela.
Katra Krustaceļa stacija ir izteiksmīgs un emocionāli bagātīgs mākslas darbs!