Meklēt
Izvēlne

Sandras Strēles personālizstāde "VIETA 57/24"

Galerija „Happy Art Museum” aicina Jūs apmeklēt Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares studentes Sandras Strēles personālizstādes „VIETA 57/24” atklāšanu 2014. gada 4. jūnijā plkst. 18.00. 

Sandra Strēle 2012. gadā ieguva „Mecenātes Ināras Teterevas stipendiju mākslā”, kuras mērķis ir finansiāli atbalstīt talantīgus, centīgus Latvijas Mākslas akadēmijas pilna laika studentus, piešķirot viņiem stipendijas. Katru stipendiju veido naudas piešķīrums līdz atbilstošās studiju programmas sekmīgai pabeigšanai, studiju braucienu finansēšana stipendijas saņemšanas periodā un grants studenta darbu izstādei un publikācijai, pabeidzot studijas Mākslas akadēmijā.

Ar šo izstādi Sandra Strēle noslēdz savas bakalaura studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozarē. Izstāde „VIETA 57/24” apskatāma no 5. jūnija līdz 25. jūnijam, t/c „Galleria Riga” 7. stāvā, Dzirnavu ielā 67, Rīgā, katru dienu no plkst. 13.00 līdz 22.00, svētdienās no plkst. 13.00 līdz 21.00.

„VIETA 57/24” ir stāsts, kurā visums tēlaini koncentrēts vienā privātmājas teritorijā, skatītājam kā kino pakāpeniski atklājot arvien jaunus kadrus gleznu formā. Tas ir kā stāsts, kas vērotājam jāizdzīvo pašam – gleznieciski dokumentāls stāsts. Izmantojot dažādus gleznieciskās izteiksmes līdzekļus, Sandra panākusi iecerēto noskaņu, kas instalācijas telpā rada sirreālu, noslēpumainu un izkliedētu sajūtu. Instalācija ar dažādu mediju spēcīgu apvienojumu reflektē par atmiņām, to fragmentāro dabu, kas darbos tiek attēlota fotogrāfiska bezfokusa attēla veidā, akcentējot vien dažas šķietami nejaušas detaļas. Tomēr ar katru instalācijas elementu skatītājs atklāj arvien vairāk jaunu faktu par konkrēto lokāciju, kuras koordinātas ir 57 garuma grādi un 24 platuma grādi. Tā darbojas kā laikā sastindzināts attēls, kam lemts izdzīvot tikai fotogrāfijās, gleznās un stāstos.

Sandra Strēle „Erasmus” apmaiņas programmas ietvaros studējusi Antverpenes Karaliskajā Mākslas akadēmijā Beļģijā. Jaunā māksliniece piedalījusies grupu izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs, līdzdarbojusies vairākās starptautiskās meistardarbnīcās, kā arī sarīkojusi vairākas personālizstādes trīsdaļīgā cikla „MEŽS” ietvaros. 2012. gadā Sandrai Strēlei tika piešķirta „Mecenātes Ināras Teterevas stipendija mākslā”. Sandra Strēle veido galvenokārt lielformāta instalācijas, apvienojot dažādus medijus. Jaunā gleznotāja izceļas ar savu individuālo redzējumu, darbu vērienu, izteikto kompozīcijas un krāsu izjūtu, kā arī ar netradicionālu izstāžu vietu izvēli, piemēram, Kokvilnas fabriku vai Ēģiptes evaņģēliski luterisko baznīcu.