Meklēt
Izvēlne

SEB stipendija glezniecībā - izstāde.

„SEB stipendijas glezniecībā" konkursa izstāde
12.05.2008 - 30.05.2008.

Turpinot atbalstīt Latvijas studējošo jaunatni, sākot ar 2008. gadu SEB banka dibinājusi jaunu SEB Stipendiju glezniecībā, kurai pieteikties varēja ikviens Latvijas Mākslas akadēmijas students.
Žūrijas komisija, izvērtējot 79 jauno talantu iesniegtos 182 darbus, izvēlējās SEB Stipendiju glezniecībā ieguvējus, kuru vārdi tika paziņoti 12. maijā plkst. 17:00, kad Latvijas Mākslas Akadēmijas aulā tika atklāta konkursa izstāde.

Konkursā par stipendijas saņemšanu piedalīties tika aicināts ikviens Latvijas Mākslas akadēmijas students, žūrijas vērtējumam iesniedzot savus darbus, kas interesentiem bija apskatāmi no 13. - 30. maijam LMA aulā.
Stipendijas nolikums paredz, ka stipendija 2000 latu apmērā tiek izmaksāta vienādās daļās katru mēnesi 10 mēnešu laikā, tāpat stipendijas ieguvējs balvā iegūts iespēju piedalīties radošajā darbnīcā kādā no Eiropas Savienības valstīm. Konkursa 2. un 3. vietas ieguvēji saņem vienreizēju stipendiju 500 latu vērtībā.
Latvijas Mākslas Akadēmijas Rektors prof. Aleksejs Naumovs: „SEB bankas vēlme atbalstīt jaunos Latvijas Mākslas Akadēmijas talantus ir ļoti apsveicama! Tā ir unikāla iespēja ikvienam Latvijas Mākslas Akadēmijas studentam piedalīties un vinnēt galveno balvu. SEB stipendija glezniecībā ir brīnišķīga iespēja topošajiem māksliniekiem iegūt ne vien apbalvojumu naudas izteiksmē, bet arī gūt lielisku un vērtīgu pieredzi kādā no Eiropas Savienības darbnīcām, tur radoši strādājot. Studentu atsaucība bijusi pietiekami liela un žūrijas komisiju gaida spraigs darbs, lai izvēlētos labāko autoru."
SEB bankas prezidents Ainārs Ozols: "Aizvien biežāk mēs dzirdam par Latvijas jauno mākslinieku panākumiem šeit pat un ārzemēs, un ir gandarījums, ka arī banka jau daudzu gadu garumā sniedz savu atbalstu jaunajiem talantiem. Aizsākot SEB Stipendiju glezniecībā, mēs turpinām veiksmīgi uzsākto sadarbību ar Latvijas Mākslas akadēmiju un sniedzam finansiālu atbalstu akadēmijas studentiem, kā arī ļaujam viņiem labākos no saviem darbiem parādīt plašākai sabiedrībai."
Konkursam pieteiktos darbus vērtēja žūrijas komisija - LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs, LMA prorektors prof. Kristaps Zariņš, LMA Glezniecības katedras vadītājs prof. Ivars Heinrihsons, SEB bankas prezidents Ainārs Ozols, SEB bankas Premium klientu apkalpošanas pārvaldes vadītāja Agita Čeiko, Mākslinieku Savienības priekšsēdētājs Mārtiņš Heimrāts, Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja direktore Māra Lāce un LMA Glezniecības katedras lektors Andris Eglītis.
Šī gada 12. maijā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā tika paziņoti SEB Stipendijas glezniecībā konkursa rezultāti un pasniegtas stipendijas. SEB Stipendiju glezniecībā nākamajam studiju gadam ieguva LMA studente Neonilla Medvedeva. Kā 2. vietas ieguvēja un vienreizēju SEB Stipendiju glezniecībā 500 latu vērtībā ieguva LMA studente Kristīne Kvitka, savukārt 3. vietu un vienreizējo SEB stipendiju glezniecība 500 latu vērtībā saņēma LMA studente Anna Baklane.

Izstādes kuratore:
LMA Ārlietu un izstāžu daļas vadītāja
Elīna Ģibiete