Meklēt
Izvēlne

"SEB stipendija glezniecībā" piešķirta Mākslas akadēmijas studentei Zīlei Ziemelei

2015. gada 27. novembrī Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) par darbu "Iekšpus cimda" (2015) tika apbalvota "SEB stipendija glezniecībā – TALANTS ATMAKSĀJAS!" konkursa uzvarētāja Glezniecības apakšnozares 3. kursa studente Zīle Ziemele. Konkursa izstāde aplūkojama līdz 3. decembrim.

Latvijas Mākslas akadēmijas un SEB bankas sadarbībā konkurss norisinās jau septīto reizi un tā mērķis ir paust atzinību studentiem par izcilu sniegumu glezniecībā. Laureāte saņems iespēju piedalīties radošajās darbnīcās kādā no Eiropas Savienības valstīm un stipendiju EUR 1800 vērtībā.

Darbus apbalvošanai no konkursā iesniegtā plašā klāsta izvēlējusies žūrija: LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs, prorektori prof. Andris Teikmanis un prof. Kristaps Zariņš, Glezniecības katedras vadītājs asoc. prof. Andris Vītoliņš, Vides mākslas katedras vadītājs asoc. prof. Kristians Brekte, māksliniece, "SEB stipendijas glezniecībā" 2008. gada laureāte Neonilla Medvedeva, SEB bankas prezidente Ieva Tetere un SEB bankas Private Banking vadītāja Aija Miķelsone.

Līdz apbalvošanas dienai, 27. novembrim, arī ikvienam interesentam bija iespēja nobalsot par sev tīkamāko mākslas darbu. Šogad apmeklētāju simpātijas balva piešķirta Stikla mākslas apakšnozares 1. kursa studentei Baibai Ābelītei par darbu "Kodolsprādziens".

LMA prorektors prof. Andris Teikmanis raksturo "Zīle Ziemele savā darbā pievērsās intriģējošam, sarežģītam un izaicinošam glezniecības uzdevumam. Viņas glezna "Iekšpus cimda" ir grupas portrets. Šāds uzdevums prasa lielu prasmi un arī autora pārliecību par sevi. Tomēr "Iekšpus cimda" ir ne tikai gleznieciskās meistarības demonstrācija. Savu laikabiedru pozicionēšana mākslas darba veidotajā mākslas telpā manifestē autora un viņa tuvākā loka skatījumu. Arī "Iekšpus cimda" ir ne tikai rotaļāšanās ar gleznotājas spēju fiksēt lielas cilvēku grupas vizuālu līdzību – tas ir savā ziņā domubiedru manifests. Visi gleznā attēlotie cilvēki, bet ne gleznas centrā attēlotā dejotāja, ir savstarpēji saistīti un vienlaikus atsvešināti. Viņu rokas ir saskārušās ar citu cilvēku ķermeņiem, tomēr viņu skatieni ir pievērsti nevis citiem attēlotās mizanscēnas dalībniekiem, bet skatītājiem, pastiprinot notiekošā skatuviskuma sajūtu. Meistarība, ar kuru autore sasaista glezniecības un teātra mākslas izteiksmes līdzekļus, vienlaikus atklājot savas paaudzes raksturu, ļauj šo darbu novērtēt kā šogad visīpašāko."

SEB bankas prezidente Ieva Tetere: "Esam gandarīti par iespēju ieguldīt Latvijas jauno mākslas talantu radīšanā! Ilggadējā sadarbība ar LMA ļauj to darīt ar skaidru pārliecību, ka šie ieguldījumi būs veiksmīgi un palīdzēs radīt pievienoto vērtību gan jaunajiem māksliniekiem, gan visiem viņu darba cienītājiem. Mūsu mērķis ir ar šo stipendiju palīdzēt jaunajiem māksliniekiem pavērt jaunus apvāršņus un iegūt jaunus iespaidus, kas pārvērtīsies mākslas meistardarbos."

Kopš 2008. gada, kad Mākslas akadēmijā pirmo reizi pasniegta "SEB stipendija glezniecībā", to saņēmuši septiņi mākslinieki. 2008. gadā konkursa laureāte bija Neonilla Medvedeva, 2009. gadā – Atis Jākobsons, 2010. gadā – Zane Tuča, 2011. gadā – Elza Sīle, 2012. gadā - Laimdota Steķe, skatītāju simpātijas balvu ieguva Darja Fjodorova, 2013. gadā – Klāvs Loris. Pagājušajā - 2014. gadā, balvu ieguva Glezniecības apakšnozares studente Madara Neikena par darbiem "Zari" un "Koki", savukārt skatītāju simpātijas balvu saņēma  Keramikas apakšnozares studente Alise Mediņa par darbu "Bulvāris pēc lietus".


Izstādes darba laiki:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 – 18.00
Ceturtdien: 11.00 – 19.00
Pārtraukums: 14.30 – 15.00
Pirmdien, svētdien: slēgts

Ieeja bez maksas

Norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas aula
Kalpaka bulvāris 13, Rīga