Meklēt
Izvēlne

SEB stipendiju glezniecībā saņem Elza Sīle

Trešdien, 2011. gada 7. novembrī, Latvijas Mākslas akadēmijas aulā svinīgā ceremonijā tika paziņota ikgadējās „SEB stipendijas glezniecībā" ieguvēja - Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares studente Elza Sīle. Jaunajai māksliniecei, kura atzinību saņēma par darbu „S_p34", uzvara konkursā sniedz iespēju piedalīties radošajās darbnīcās kādā no Eiropas Savienības valstīm un stipendiju 1200 Ls vērtībā.

Savukārt skatītāju simpātijas balvu šogad saņēma Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares studente Laimdota Steķe par darbu „Vieta un laiks".

Jaunajai māksliniecei, kura atzinību saņēma par darbu „S_p34", uzvara konkursā sniedz iespēju piedalīties radošajās darbnīcās kādā no Eiropas Savienības valstīm un stipendiju 1200 Ls vērtībā.

Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors prof. Kristaps Zariņš: „Baltuss ir teicis, ka svarīgi ir pārsteigt sevi un pēcāk pasauli. Elzas Sīles darbs tuvojas šai domai. Māksliniece pēta savu apkārtni un tēlaini atklāj to pasaules skatītājam."

Mākslas zinātniece un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Latvijas dekoratīvās mākslas un dizaina departamenta vadītāja Inese Baranovska par Elzas Sīles darbu „S_p34": „Darbs saista ar neparastu tehnoloģiju pielietojumu: izdruka, akvarelis un akrils uz papīra. Tie ir saistoši un atbrīvoti meklējumi glezniecības tehnoloģijas iespējās, pārsniedzot tradicionālās teritorijas. Vēl vairāk - jaunās mākslinieces izpētes lokā ir ne tikai profesionālais, bet arī emocionālais lauks, kas sakņojas spilgti ekspresīvā cilvēka individuālās patības atklāsmē. Novēlu, lai uzvara konkursā būtu labs atbalsts un iedvesma turpmākam radošam darbam un attīstībai."

SEB bankas prezidents Ainārs Ozols: „Trīs nedēļu garumā mēs bijām aculiecinieki glezniecības talantu eksplozijai šeit - Mākslas akadēmijas aulā. Tieši tā es varētu raksturot 71 Latvijas Mākslas akadēmijas studenta iesniegtos 118 glezniecības darbus, kuros virmo individuāls pasaules redzējums, oriģinalitāte un talants. Es novēlu nezaudēt drosmi un degsmi pilnveidot savu talantu, lai pēc pāris gadiem, raugoties jūsu gleznās kolekcionāru mākslas salonos, mēs ar lepnumu varētu teikt, ka mēs - SEB banka - bijām līdzās šim lielmeistaram vēl tad, kad viņa talants vēl tikai plauka."

Šī gada stipendijas konkursam bija pieteicies 71 Latvijas Mākslas akadēmijas students, savus 118 glezniecības darbus iesniedzot profesionālai un kompetentai žūrijai: Latvijas Mākslas akadēmijas rektoram prof. Aleksejam Naumovam, Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras vadītājam prof. Ivaram Heinrihsonam, Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras pasniedzējam prof. Kristapam Zariņam, SEB bankas prezidentam Aināram Ozolam, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktorei Mārai Lācei, Latvijas Mākslinieku savienības prezidentam Igoram Dobičinam, mākslas zinātniecei Inesei Baranovskai, Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras docentam Andrim Vītoliņam un Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras lektoram Andrim Eglītim.

Pēc izstādes apmeklētāju lūguma izstādes laikā bija iespēja nobalsot par sev tīkamāko darbu. Skatītāju simpātijas balvu saņēmusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares studente Laimdota Steķe par darbu „Vieta un laiks".

2010. gadā stipendiju saņēma Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares studente Zane Tuča, kura līdzās naudas balvai ieguva iespēju mēnesi pavadīt radošajā darbnīcā Berlīnē, Vācijā.