Meklēt
Izvēlne

Seminārs "Mākslas loma sociāli nozīmīgos procesos"

2013. gada 22. aprīlī Latvijas Mākslas akadēmijas telpās Radošās darbības nedēļas radi!2013 un teātra festivāla jauniem cilvēkiem NoMadI ietvaros Radošā apvienība „Nomadi” un Britu padome Latvijā rīko semināru „Mākslas loma sociāli nozīmīgos procesos”.

Semināra mērķis ir radīt vidi sarunai par mākslu kā vienu no instrumentiem sociālās labklājības veicināšanā. Semināra un radošo darbnīcu vadītāji būs dažādu nozaru mākslinieki no Somijas, Apvienotās Karalistes, Lietuvas, Latvijas, kas dalīsies ar savu pieredzi, stāstot un rādot, kā vizuālā un jauno mediju / tehnoloģiju māksla, teātris, mūzika, cirks var palīdzēt risināt komunikāciju, izglītības, veselības, sociālās nodrošinātības un aprūpes problēmas. Semināra mērķauditorija ir dažādu mākslas nozaru, izglītības, labklājības un veselības sfēras profesionāļi, studenti, pasniedzēji, Kultūras ministrijas, Izglītības ministrijas, Labklājības ministrijas darbinieki.

Dalība pasākumā ir bez maksas.

Pieteikties dalībai seminārā un darbnīcās lūdzam elektroniski: http://bit.ly/ZEJqZF

SEMINĀRA PROGRAMMA

9.30 – 10.00 Reģistrācija

ATKLĀŠANA
10.00 Ievadvārdi – Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāvis, Ilze Saleniece, Britu padome Latvijā
10.05 „Mākslas un sabiedrības lietderīgi liderīgās attiecības”, Krista Burāne, Nomadi
Moderē Kristīne Želve

PREZENTĀCIJAS
10.15 Iepazīšanās ar lektoriem
10.20 „Cirks kā instruments labklājības veicināšanai. Kas Somijā ir Sociālais cirks?”, Piia Karkkola, Efektīvā Cirka projekts (Somija)
10.40 „Radošā partnerība: mākslinieki veicina izmaiņas skolās”, Milda Laužikaitė, britu Radošās partnerības projekta vadītāja Lietuvā (Lietuva)
11.00 „Mākslas iespējas – sadarbība starp kultūras uzņēmējiem un sociālās labklājības dienestiem Somijā”, Joonas Keskinen, Antero Mentu, Kultūras koopeartīvs Uulu (Somija)
11.20 „Kolektīvā sadarbība un nākotnes darba pasaule”, Ghislaine Boddington, body>data>space (Apvienotā Karaliste)
11.40 „Kā pienaglot ūdeni kokam: jaunveidota māksla (un zinātne) neiespējamā mērīšanai”, Andrew McKenzie, skaņas un domas dizaineris (Apvienotā Karaliste)

PANEĻDISKUSIJA
12.00 Diskusija „Mākslas integrācija sabiedrībai nozīmīgos procesos”
Piedalās – Krista Burāne (Nomadi, Latvija), Šelda Puķīte (Latvijas Kultūras ministrija, Latvija), pārstāvis no Labklājības ministrijas, pārstāvis no Izglītības un zinātnes ministrijas, Ghislaine Boddington (Apvienotā Karaliste), Andrew McKenzie (Apvienotā Karaliste), Milda Laužikaitė (Lietuva), Piia Karkkola (Somija), Joonas Keskinen un Antero Mentu (Somija)
Moderē Kristīne Želve

PUSDIENU PĀRTRAUKUMS
13.00 – 14.00

RADOŠĀS DARBNĪCAS
14.00 – 15.30
1. „Sociālais cirks aprūpes namos, pansionātos un ģimenēs, kuras sadarbojas ar sociālajiem dienestiem”, Piia Karkkola (Somija)
2. „Radošā partnerība: kā radoši profesionāļi palīdz risināt nopietnus izglītības izaicinājumus”, Milda Laužikaitė, Domas Burkauskas un Ernesta Šimkeinė (Lietuva)
3. „Kā dziesmu radīšana var palīdzēt dažāda vecuma cilvēkiem?”, Joonas Keskinen, Antero Mentu (Somija)
4. „Jaunās tehnoloģijas sociālajos procesos – nākotne sākas šodien”, Ghislaine Boddington, Leanne Hammacott (Apvienotā Karaliste)
5. „Kā pienaglot ūdeni kokam”, Andrew McKenzie (Apvienotā Karaliste)

Organizē: Nomadi un Britu padome Latvijā

Atbalsta: Somijas vēstniecība, Programma „Pārmaiņas izglītībā”, Latvijas Mūzikas akadēmija, Latvijas Mākslas akadēmija.