Meklēt
Izvēlne

Sestdien Latvijas Mākslas akadēmijā norisināsies "Pagalma svētki"

Jau otro gadu Latvijas Mākslas akadēmija atver savu pagalmu pozitīvajiem un radošajiem „Pagalma svētkiem”. Trīs mākslas augstskolu – Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Kultūras akadēmijas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas – sadarbības rezultātā apmeklētājiem 2014. gada 24. maijā tiks piedāvātas dažādas darbnīcas, improvizēti priekšnesumi un koncerti, kā arī ekskursijas.

Šogad svētki norisinās Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros, kā viens no pasākumiem aktīvajās apkaimēs. Latvijas Mākslas akadēmijas iniciatīva ir arī Rīgas centru padarīt par apkaimi ar savu identitāti un atklātu iedzīvotāju sadarbības potenciālu. „Pagalma svētki” aizsāk jaunu tradīciju un sekmē radošu sadarbību starp Rīgas iedzīvotājiem un Latvijas Mākslas akadēmijas, kā arī citu centra mākslas skolu studentiem un pasniedzējiem.

„PAGALMA SVĒTKU” PROGRAMMA:

Visas dienas garumā:
Radošās darbnīcas. Ieskats mākslas un dizaina radīšanā.
Zīmē ar Arvilu (punktu zīmējumi), Noķer savu vēju (videi draudzīgas vēja dzirnaviņas), Iesakņotāji (paaudžu komunikācija, urbānā dārzkopība), Atslēga+drēbe (tekstila apdruka), 1+1=1 (plastmasas pudeļu otrā dzīve), Metālu virtuve (gardi un skanīgi darbi), Sirreālisms (foto stūrītis), Pīt aproce (ādas rotas), Mašinlī (gaismas piedzīvojumi), Trīs stūri (zīmēšana, grafika, galvas rotas), Komiksi (komiksu zīmēšana), Raku ceplis (rūdīta keramika), Centrbēdzes spēks (krāsu virpošana), Papīra pārvērtības (papīra liešana), Skaņu skapītis (skaņas objektu arhivēšana).
Plenērs. Jaunrade zaļajā zonā pie Mākslas akadēmijas. Skicēšana, zīmēšana, gleznošana.
Tirdziņš. Latvijas Mākslas akadēmijas studentu mākslas un dizaina darbu tirdziņš.
Kino telpa. Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas Kultūras akadēmijas īsfilmu skate.

Atsevišķos dienas laikos:
Ekskursijas – reizi apaļā stundā. Iespēja iepazīt Latvijas Mākslas akadēmijas ēku ne tikai kā pievilcīgu arhitektūras pieminekli, bet arī nokļūt tās darbnīcās.
Latvijas Kultūras akadēmijas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu priekšnesumi uz svētku skatuves.

„Pagalma svētki” norisināsies 24. maijā no plkst. 12.00 līdz 18.00 Latvijas Mākslas akadēmijas teritorijā Kalpaka bulvārī 13, notikumiem koncentrējoties ēkas iekšpagalmā un tuvākajā apkārtnē. Svētkus rīko un vada mākslas augstskolu studenti. Tajos piedalīties aicināts ikviens Rīgas iedzīvotājs un viesis.

Dalība visās svētku aktivitātēs ir bez maksas.

Informācija par svētkiem pieejama arī „Rīga 2014” kultūras portālā (klikšķināt šeit) un sociālajos tīklos: Facebook (klikšķināt šeit) un Twitter (klikšķināt šeit).