Meklēt
Izvēlne

SIMPOZIJS. KOPĀ 2019

No 2019. gada 5.–14. jūnijam Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) rīko Starptautisko Porcelāna apgleznošanas simpoziju „KOPĀ 2019”.

Simpozija fokusā – apgleznotais porcelāns, programmā radošais darbs, pieredzes apmaiņa, paraugdemonstrējumi un meistarklases.

Simpozija mērķis ir uzturēt kontaktus un veicināt sadarbību starp dažādu valstu māksliniekiem, mākslas augstskolām, pedagogiem un studentiem. Šogad simpozijā piedalās 25 dažādu nozaru mākslinieki, tiks pārstāvētas 11 valstis – Vācija, Turcija, Dienvidkoreja, Kanāda, Spānija, Polija, Krievija, Igaunija, Somija, Amerika un, protams, Latvija. 

Latvijas porcelāna tradīcijas veidojušās kopš 19. gadsimta vidus. S. M. Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrika, Jesena porcelāna fabrika, „Baltars” un citas porcelāna apgleznošanas darbnīcas, Rūdolfs Pelše un LMA Keramikas katedra, Rīgas Porcelāna rūpnīca, Lietišķās mākslas vidusskolas keramikas nodaļa – tie ir Latvijas porcelāna vēstures simboli, kas veidojuši un pilnveidojuši porcelāna apgleznošanas tradīciju Latvijā, lai nestu Latvijas porcelāna vārdu pasaulē. Porcelāna apgleznošanas darbnīcas „Baltars” mākslas porcelāns sajūsminājis daudzus un šodien tas ir ietverts Latvijas kultūras kanonā.

Ar domu „Lai ienāk arī porcelānā 20. gadsimts” 1983. gadā keramiķei Silvijai Šmidkenai izdevās aizsākt porcelāna apgleznošanas simpoziju tradīciju, iesaistot tajā dažādu nozaru māksliniekus. Pirmais Porcelāna apgleznošanas simpozijs notika Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) Dzintaru radošajā namā Jūrmalā, tad ilgus gadus pasākums norisinājās LMS mākslas un izglītības centrā Zvārtavas pilī, kur ir izveidota un apskatāma krāšņa apgleznotā porcelāna kolekcija. Simpozijā radīto apgleznotā porcelāna darbu eksperimentālais raksturs, tradīciju robežu pārkāpšana un radošā novitāte ir tās īpašības, kas padara mūsdienu mākslinieku darbus atšķirīgus no industriālā porcelāna vai vēsturisko paraugu atražošanas. Porcelāna apgleznošanas meistardarbnīcu vada māksliniece Inese Brants. Simpozija kuratore LMA asoc. prof. Ženija Loginova.

Simpozija izstāde būs skatāma no 2019. gada 14. jūnija līdz 11. jūlijam Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (Jūrmalā, J. Pliekšāna ielā 5/7).

Simpoziju atbalsta: Memoriālo muzeju apvienība, Raiņa un Aspazijas vasarnīca, SIA „Merrild”, SIA „VeloSock”, Mālpils Kultūras nams, SIA „Ornandum”.

Papildu informācija:
Ženija Loginova
Simpozija kuratore
Tālr.: 29774138
E-pasts: