Meklēt
Izvēlne

Starptautiska konference „Abstraktais ekspresionisms – Emociju valoda”

Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un pedagogi aicināti apmeklēt starptautisku konferenci “Abstraktais ekspresionisms: emociju valoda”, kura norisināsies 2014. gada 23. septembrī Rīgā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Imanta Ziedoņa zālē. 

Konferencē piedalīsies 360 grādu abstrakto gleznu meistars un krāsu uztveres psiholoģijas pētnieks Senfords Vurmfelds (Sanford Wurmfeld) no Ņujorkas, kurš runās par krāsu izmantojumu M. Rotko darbos no krāsu uztveres teorijas skatu punkta, vadošais Marka Rotko pētnieks, britu mākslas vēsturnieks, izcilās, visaptverošās grāmatas Mark Rothko: The Works on Canvas (1998) autors un vadošais M. Rotko biogrāfs Dr. Deivids Anfams (Dr. David Anfam), franču akadēmiķe, Parīzes Pompidū centra 2014. gada izstādes Magiciens de la terre kuratore Annija Koena Solala (Annie Cohen-Solal), kura prezentēs grāmatas par M. Rotko izdevumu latviešu valodā, kā arī abi mākslinieka bērni Keita Rotko Praizela (Kate Rothko Prizel) un Kristofers Rotko (Christopher Rothko), kurš runās par to, kā tieši forma ir M. Rotko mākslas darbu noteicošais spēks, nevis krāsa, par kuras meistarīgo pārvaldīšanu mākslinieks visvairāk tiek slavināts (detalizētu konferences programmu skatīt tālāk).

Konferences apmeklējums ir bezmaksas, iepriekš reģistrējoties Daugavpils Marka Rotko mākslas centra mājaslapā (http://rotkocentrs.lv/rmc/riga2014/lv). Konference notiks angļu valodā ar sinhrono tulkojumu.

23. septembra vakarā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē izskanēs arī britu komponista un pianista Džeimsa Klārka (James Clarke, Londona) mūzikas koncerts, kurā diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā tiks atskaņota komponista mūzika, kurai ir cieša saikne tieši ar Marka Rotko glezniecību. Koncerta sākumā no paša komponista arī uzzināsim, kāpēc. Dž. Klārks Studējis kompozīciju Sauthemptonas Universitātē (Southampton University) un Pilsētas Universitātē Londonā (City University London), kā arī Helsinkos pie somu komponista Usko Meriläinen. Īpaši jāpiemin, ka koncerta apmeklētājiem būs iespēja noklausīties Dž. Klārka kompozīcijas “2014-N” pasaules pirmatskaņojumu.

Konferences programma*

Otrdiena, 2014.gada 23. septembris
Rīga, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Imanta Ziedoņa zāle
Konference “Abstraktais ekspresionisms – Emociju valoda”


10.30 – 10.40 Dr. Kate Rothko Prizel (Ņujorka)
10.40 – 11.30 Dr. Christopher Rothko (Ņujorka) “Mark Rothko and the Quiet Dominance of Form”
11.30 – 12.30 Prof. Paul Huxley (Londona) “Rothko and the New York School: Personal Encounter”
12.30 – 13.30 Dr. David Anfam (Londona) “Vincent/Clyfford: A Study in Art & Identity”
13.30 – 14.30 Kafijas pauze
14.30 – 15.30 Prof. Sanford Wurmfeld (Ņujorka) “Rothko/Katz: Rothko’s use of color from the point of view of color perception theory”
15.30 – 16.30 Prof. Marco Gianotti (Sanpaulu) “The Presence of Rothko in the Brazilian Painting”
16.30 – 17.30 Dr. Annie Cohen-Solal (Parīze) “The Many Voyages of Mark Rothko”

19.00–20.30 Britu komponista un pianista Džeimsa Klārka (James Clark) mūzikas koncerts (ieeja brīva)
Programmā:
"Untitled No.1"
"2014-N" (pasaules pirmatskaņojums)
Diriģents Mārtiņš Ozoliņš


* Programmā iespējamas nelielas izmaiņas