Meklēt
Izvēlne

Starptautiskais medaļu mākslas projekts "Bonds"

Jau vairākus gadus Nikolaja Kopernika universitātes Mākslas fakultāte (Toruņa, Polija) organizē starptautisku studentu medaļu un mazo formu virtuālās izstādes. Šogad izstāde norisinās sesto reizi un tās devīze ir „Bonds” (Saites). 

Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības apakšnozare virtuālajā ekspozīcijā ir pārstāvēta ar vairāku studentu darbiem. No jauno tēlnieku vidus starptautiskajā projektā piedalās Beāte Grauduma, Svetlana Saveļjeva, Laima Daberte, Anna Rasmus, Rūta Irbe Tropa, Amanda Krūmiņa, Anete Bajāre, Sanita Čevere un Solvita Rulle, kā arī divas LMA Latgales filiāles studentes. Latvijas dalību projektā koordinē Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības katedras vadītājs profesors Bruno Strautiņš un Latgales filiāles asociētā profesore Māra Kalniņa.

Izstādē piedalās divpadsmit mākslas augstskolas, kā arī individuāli mākslinieki no vienpadsmit valstīm: ASV, Bulgārijas, Horvātijas, Itālijas, Izraēlas, Latvijas, Polijas, Portugāles, Somijas, Spānijas un Vācijas. Projekta mērķis ir dalīties pieredzē, fokusējoties uz katru gadu izvirzīto īpašo tēmu. Sanākot kopā tik daudzu valstu māksliniekiem, atklājas laikmetīgās medaļu mākslas dažādība un jaunākās tendences, kas ļauj projekta dalībniekiem dalīties pieredzē, sadarbības rezultātā gūt vērtīgas atziņas un domāt par kopīgiem projektiem nākotnē.

Sīkāka informācija atrodama Nikolaja Kopernika universitātes Mākslas fakultātes mājas lapā (klikšķināt šeit).