Meklēt
Izvēlne

STARPTAUTISKAIS PORCELĀNA APGLEZNOŠANAS SIMPOZIJS “KOPĀ 2023”

No 16. augusta līdz 25. augustam Latvijā norisinās Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Keramikas katedras rīkotais starptautiskais porcelāna apgleznošanas simpozijs “Kopā 2023” – „Together 2023”.  Šogad simpozijā piedalās 35 dalībnieki no 17 valstīm: Gruzijas, Uzbekistānas, Lietuvas, Turcijas, Vācijas, Grieķijas, Meksikas, Korejas, Moldovas, Čehijas, Francijas, Polijas, Austrijas, Azerbaidžānas, Spānijas, Norvēģijas un Latvijas. Simpozija noslēguma izstāde būs skatāma no 2023. gada 26. augusta līdz 30. septembrim Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (Jūrmalā, J. Pliekšāna ielā 5/7).

Simpozija mērķis ir popularizēt  Latvijas kultūru, vēsturi, mākslas izglītību, uzturēt kontaktus un veicināt sadarbību starp dažādu valstu augstskolām, pedagogiem un studentiem. Vasaras skolas veidotā programma piedāvā kolēģiem un studentiem no citām augstskolām kopā īstenot ceļojumu Latvijas porcelāna pasaulē. Simpozija fokusā – porcelāns, programmā lekcijas, muzeju apmeklējumi, radošais darbs, pieredzes apmaiņa, paraugdemonstrējumi un meistarklases.

Latvijas porcelāna tradīcijas veidojušās kopš 19. gadsimta vidus. S. M. Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrika, Jesena porcelāna fabrika, „Baltars” un citas porcelāna apgleznošanas darbnīcas, Rūdolfs Pelše un LMA Keramikas katedra, Rīgas Porcelāna rūpnīca, Dizaina un mākslas vidusskolas keramikas nodaļa – tie ir Latvijas porcelāna vēstures simboli, kas veidojuši un pilnveidojuši porcelāna apgleznošanas tradīciju Latvijā, lai nestu Latvijas porcelāna vārdu pasaulē. Porcelāna apgleznošanas darbnīcas „Baltars” mākslas porcelāns sajūsminājis daudzus un šodien tas ir ietverts Latvijas kultūras kanonā.

Porcelāna apgleznošanas meistardarbnīcas vadītāja māksliniece Inese Brants. Simpozija kuratore LMA asoc. prof. Ženija Loginova. Simpoziju atbalsta: Valsts izglītības attīstības aģentūra.