Meklēt
Izvēlne

Starptautiskajā jauno modes mākslinieku konkursā "Habitus Baltija 2014" piedalās pieci jaunie modes dizaineri no Latvijas Mākslas akadēmijas

2014. gada 4. un 5. aprīlī Ķīpsalā norisināsies starptautiskais jauno modes mākslinieku konkurss „Habitus Baltija 2014”. Šogad Latvijas Mākslas akadēmiju pārstāvēs Reinis Ratnieks un Baiba Litiņa. Tāpat konkursā piedalīsies Modes mākslas apakšnozares studenti Eva Borherte, Marika Džule un Signe Nasteviča.

Baiba Litiņa piedalīsies ar prêt-à-porter kolekciju „Divi”
Kolekcijas ideja ir caur tērpiem un to attīstību parādīt, kā attiecību laikā cilvēki viens otram nemanot pielāgojas, sāk līdzināties viens otram un kopā būšanas laikā pilnīgi atbrīvojas no sabiedrības uzspiestajām normām, atraisa savas visdabiskākās un patiesākās rakstura iezīmes. Vēlējos kolekcijā parādīt šo atbrīvošanās momentu – kā cilvēks atraisās, atbrīvojas, sirdī un prātā valda pavasarīgas noskaņas, šķiet, ka sācies pilnīgi jauns dzīves posms.

Kolekcijas nosaukums „Divi” ietver sevī arī kolekcijas idejisko un simbolisko nozīmi – sievišķais pret vīrišķo, debesis pret zemi (toņu gammā), kā arī otrreizēju ādas izmantošanu, dažos modeļos izmantojot arī otrreiz pārkrāsotu, balinātu zamšādu. Kolekcijas koncepta ietvaros tērpi veidoti simetriski, apģērba gabali veidoti divās kārtās, vai kā divu apģērba gabalu imitācija, aizdarē pogas izkārtotas pārī pa divi, tērpu komplekti modes skatē tiek prezentēti pa pāriem, tie ir ar līdzīgiem konstruktīviem elementiem vai no vienādiem materiāliem.

Eva Borherte piedalīsies ar kolekciju „Plankumainā zeme”
Kolekcija sastāv no septiņiem sieviešu modeļiem. Kolekcijas iedvesmas valstis ir Latvija un Kirgizstāna. Iedvesma smelta latviešu, Kurzemes tautastērpa galvassegu tinumos, turku tautas tērpu kārtainībā, izmantoti latviešu tautas raksti tērpu apdrukās. Izmantotie materiāli: trikotāža, vilna, kokvilna, viskoze, zīds.

Marika Džule piedalīsies ar kolekciju „Night Bloom”
Iedvesmas avots ir Dienvidamerikas tuksneša kaktuss – Night blooming cereus, ar unikālu, iedvesmojošu ziedēšanas manieri – zied tikai vienu reizi gadā, naktī, un dara to ļoti majestātiski – tikai vienu nakti, tāpēc tiek dēvēts arī par Nakts karalieni / Queen of the night. Stāsts ir par  pacietīgu resursu, enerģijas un spēku taupīšanu, lai uzplauktu konkrētā mirklī, darot to skaisti, viegli, iespaidīgi un pārliecināti. Kolekcijas tēls aizgūts iespaidojoties no 60. gadu seksa simbola Bridžitas Bardo, tā laika A jeb trapeces veida silueta, kaktusa zieda unikālās formas, tā ziedlapām un krāsu gammas. Night Bloom ir moderna, oriģināla, jauna sieviete, kura mīl dzīvi, kura nekautrējas sapņot un pārvērst tos realitātē.