Meklēt
Izvēlne

Stikla mākslas apakšnozares absolventes Agneses Gedules darbi aiceļojuši uz Dāniju un Čehiju

Agnese Gedule 2012. gada vasarā absolvēja Mākslas akadēmijas Stikla mākslas Maģistra programmu, un jau šoruden jaunās mākslinieces darbi aizceļojuši uz izstādi Dānijā un konkursu Čehijā.

Eiropas laikmetīgās stikla mākslas un keramikas simpozijā „European Glass Context 2012”, kas no 15. septembra līdz 18. novembrim notiek Bornholmas salā Dānijā, piedalās 96 mākslinieki no 28 Eiropas valstīm. Līdzās Agnesei Gedulei simpozijā Latviju pārstāv arī Ieva Strazdiņa, Dainis Gudovskis un Aija Klintsone. Simpozija ietvaros notiek gan izstāde, gan meistarklases un lekcijas, kuru mērķis ir diskutēt par mūsdienu tendencēm stikla mākslā un keramikā, kā arī pasaules līmenī popularizēt šos mākslas virzienus.

Savukārt Čehijā jaunās mākslinieces darbi piedalās prestižajā mākslas studentu konkursā „Stanislav Libensky Award”, kur sīvā starptautiskā konkurencē Agneses Gedules diplomdarbs izturēja sacensību un iekļuva pusfinālā. Starptautiskā konkursa dalībnieku darbi izstādīti Sv. Georga klosterī Prāgas Pilī, kur tie būs apskatāmi no 21. septembra līdz 30. novembrim.

Agnese Gedule līdz šim piedalījusies izstādēs Latvijā, Čehijā, Lielbritānijā, Somijā, Dānijā, kā arī Luksemburgā, kur māksliniece izmantojusi iespēju strādāt Roberta Emeringera (Robert Emeringer) vitrāžu restaurācijas darbnīcā. Pirmā Agneses Gedules personālizstāde notika 2012. gada ieskaņā Jūrmalā. „Spēlēšanās ar stiklu ir spēlēšanās ar gaismu un formu. Māksla ir spēle, ja tu to spēlē. Kā spogulis, kas atspoguļo no iekšpuses uz āru. Mana karšu, shēmu un sistēmu pētīšana aizsākās jau studiju sākumā Latvijas Mākslas akadēmijā. Pasaules topogrāfiskās kartes ir zemes „plaukstas" nospiedumi līdzīgi kā cilvēku pirkstu nospiedumi. Plauksta ir katra cilvēka identitātes zīme. Manas plaukstas nospiedumā var atrast gan manas bērnības spēļu sadzijušos nobrāzumus, gan nākotnes izspēlētos pareģojumus, manas prieka un bēdu asaru lāses, laimes un nelaimes rievas, smaga un viegla darba tulznas, draugu un radu spēcīgās saknes. Katrs mirklis un gads ir laika un telpas, varbūt pat sagadīšanās spēles nospiedums.”