Meklēt
Izvēlne

STRAUJI TUVOJAS 84. LMA KARNEVĀLS “DEKADENCES JĀTNIEKI”

Šī gada 9. februārī Latvijas Mākslas akadēmijā jau 84. reizi norisināsies tradicionālais Mākslas akadēmijas karnevāls un šogad tā tēma ir “Dekadences jātnieki”. Pasākums apmeklētājiem durvis vērs pulksten 21 un norisināsies līdz 5 rītā, un šajā laikā visā ēkā skanēs mūzika un būs skatāmas mākslas performances.

Nogurst apziņa, tiek uzsākts ceļojums uz tās auglīgo, tumšo nakti. Mūsu katedrāle atver vārtus karnevālam jau 84. reizi. Seglos sēžas un pa tās durvīm iejāj svešinieks. Žokejs, krāpnieks, tirgotājs, āksts. Tam izvirtību plīvuros ievīstīts ārprātīgs noslēpums, gaismas kūlis. Kad grūs Roma, viņš laidīsies dejā pirmais – vai tas būsi tu?

Pasākuma laikā LMA gaiteņi pārtaps gaismas un skaņas biezokņos, vadmotīvā iekļaujot pāreju no gaišā uz tumšo. Karnevāla viesi tiks aicināti baudīt mūziku uz četrām skatuvēm un veldzēties performanču kabinetos, kur apmeklētājus aizraus MC Pitons, Latvijas Performances mākslas centra mākslinieki un citi. Būs iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs, kā arī novērtēt neatkārtojamas jauno mākslinieku veidotas dekorācijas un skatīt starptautiskā īsfilmu festivāla "2Annas" sagatavoto kino programmu. Turklāt trešā stāva gaiteņa galā norisināsies apokalipses jātnieku vadībā radīti elektroniskās mūzikas un instalāciju eksperimenti.

Jau plkst. 23:00 uz karnevāla lielās skatuves kāps grupa “Dzeltenie pastnieki” un kopumā par pasākuma atmosfēru rūpēsies grupas: “PND”, “Origo Boys”, “Bēdu brāļi”, “Purple negative”, dziedātāji Juris Simanovičs un Keitija Bārbale, komiķi no “Comedy Latvia”, DJ Krankenwagen un daudzi citi mākslinieki. Būs vēl citi ievērojami mūziķi, kuru vārdi šobrīd tiek turēti noslēpumā –  par tiem karnevāla viesi uzzinās īsi pirms pasākuma.

Apmeklētājus pasākuma laikā veldzēs atspirdzinoši dzērieni un maltīti nodrošinās trīs dažādas virtuves – vegānā, veģetārā un klasiskā. Pasākuma apmeklētāju karstos prātus veldzēs gardais “Skrīveru mājas saldējums”, savukārt no karnevāla burzmas varēs paslēpties tējas namiņā vai kādā no atpūtas telpām.

Biļešu cenas: LMA studentiem (uzrādot derīgu studentu apliecību) – 20 eiro; LMA studentu draugiem, citu augstskolu studentiem, LMA absolventiem(uzrādot diplomu) – 35 eiro; kultūras mīļotājiem – 45 eiro.

Biļetes pieejamas mākslas preču veikalā “Vilhelms” Krišjāņa Valdemāra ielā 9. Darbdienās no plkst. 8.30 līdz 19.00 un sestdienās no 10.00 līdz 17.00. Norēķini tikai skaidrā naudā. Kultūras mīļotāju biļetes ir pieejamas vietnē Bezrindas.lv. Biļešu skaits ir ierobežots. Ieeja karnevālā no 18 gadu vecuma – pie ieejas tiks pārbaudīti personu apliecinoši dokumenti.