Meklēt
Izvēlne

Studenti aicināti piedalīties pagalmu labiekārtošanas konkursā

Arhitektūras, ainavu arhitektūras, dizaina un būvniecības nozaru studenti aicināti piedalīties „Pagalmu konkursā 2013” – pagalmu sakārtošanas un labiekārtošanas projektā, kas jau ceturto gadu tiek rīkots Lielās Talkas ietvaros. Pieteikties konkursam var līdz 2012. gada 28. oktobrim, sūtot informāciju par sevi: vārdu, uzvārdu, universitāti, studiju virzienu un kursu, uz e-pastu pagalmi2013(abols)gmail.com">.

Konkursa mērķis ir iedzīvotāju iesaistīšana savas apkārtējās vides uzlabošanā un harmoniskas ārtelpas radīšana daudzstāvu dzīvojamo namu pagalmos. Šogad projekta laikā ar studentu palīdzību paredzēts attīstīt trīs Rīgas pagalmus, gatavojoties galvaspilsētas svētkiem 2014. gadā, kad Rīga būs viena no divām Eiropas kultūras galvaspilsētām.

Informācija par projektu, konkursa nolikums un precīzāka informācija par norišu vietu un laiku atrodama Lielās Talkas mājas lapā (klikšķināt šeit)

Datumi, kas jāņem vērā:
8. oktobris – 28. oktobris – studentu pieteikšanās konkursam;
1. novembris – dalībnieku iepazīšanās, īsa ievadlekcija, grupu komplektēšana, pagalmu izloze un oficiālā uzdevuma izsniegšana;
2. novembris – 28. novembris – priekšlikumu izstrāde grupās;
15. novembris – konkursa autoru grupu tikšanās ar mentoriem;
29. novembris – konkursa darbu iesniegšana, prezentācijas un darbu vērtēšana.

2013. gada 20. aprīlis – Lielās Talkas diena Latvijā.

Konkursa organizatori:
Jauno arhitektu kustība (JAK) sadarbībā ar Lielo Talku (www.talkas.lv).

Lielās Talkas pagalmu sakopšanas un labiekārtošanas projekta apraksts
Daudzdzīvokļu māju pagalmi Rīgā un visā Latvijā. Cik sakārtoti tie ir? Cik droši, tīri un piemēroti cilvēku atpūtai? Vai Tev patīk, kā izskatās Tavs pagalms? Ko Tu vēlētos tajā mainīt? Kāda ir pašvaldības, namīpašnieku un Tavu pašu tuvāko kaimiņu atsaucība un ieinteresētība vides uzlabošanā?

Meklējot atbildes uz jautājumiem, kas skar ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kura dzīvesvieta saistīta ar daudzdzīvokļu namu atmosfēru, aicinām iesaistīties pagalmu sakopšanas  kustībā! Lielās Talkas organizatori ir iecerējuši šo akciju turpināt  – katru gadu, Lielās Talkas dienā, ar ekspertu, profesionāļu un sponsoru atbalstu labiekārtot pagalmus.

PAGALMU LABIEKĀRTOŠANAS PROJEKTA MĒRĶIS – apzinot iedzīvotāju vēlmes un iespējas, aicināt pašus iedzīvotājus, pašvaldības, namīpašniekus, uzņēmējus, ainavu arhitektus, dārzniekus, arhitektus, augstskolu studentus un pasniedzējus, kā arī ikvienu interesentu uz dažādu līmeņu sadarbību, lai kopīgiem spēkiem uzlabotu piemājas vidi, kas daudzviet, it īpaši galvaspilsētā, ir cilvēku atpūtai nepiemērota. Un tā kā izpratne par vidi un pasauli kopumā sākas piemājas pagalmā, vēlamies kopā ar iedzīvotājiem salauzto soliņu un šūpoļu vietā izgatavot jaunus, uzlabot apstādījumus, ierīkot smilšukastes, uzstādīt basketbola grozus, kā arī veikt citus sakopšanas un labiekārtošanas darbus.

Papildu informācija:
Andra Miklucāne
„Lielās Talkas” Pagalmu sakopšanas un labiekārtošanas projekta vadītājas v.i.
E-pasts: andra.miklucane(abols)talkas.lv">, Tālr. +371 26343430

Ilze Rudzāte
Jauno arhitektu kustība, projekta „Pagalmu konkurss 2013” vadītāja
E-pasts: ilze.rudzate(abols)gmail.com">, Tālr. +371 29445132