Meklēt
Izvēlne

Studenti aicināti pieteikties 24. Studentu folkfestivālam

Līdz 2013. gada 20. februārim ikvienam Latvijas studējošajam iespējams pieteikties lielākajam studentu mūzikas notikumam – „Studentu folkfestivālam” –, kas 27. februāra vakarā jau 24. reizi norisināsies Jelgavas pils Aulā.

Kas tas ir?
„Studentu folkfestivāls ir attiecīgā laika studējošās jaunatnes spogulis,” atklāj Latvijas Lauksaimniecības universitātes Studentu kluba vadītāja Anita Prūse. „Tā repertuārs ir tik pat dažāds, kā paši studenti – no klusinātām, romantiskām balādēm akustisko instrumentu pavadījumā līdz pat alternatīvajam rokam, savukārt īpašu lirisku noti festivālam piešķir studenti – dzejnieki.”

Folkfestivālā piedalīties aicināts ikkatrs mūzikas, dziesmu un dzejas draugs – ne vien skatītāja, bet arī radoša, drosmīga un talantīga mākslinieka lomā. „Neatstāj savu talantu kopmītnes istabiņā vai gaitenī. Nenovēli to tikai mazam draugu pulciņam – lielā skatuve tevi jau gaida!” aicina LLU Studentu kluba vadītāja. „Rūdītos māksliniekus aicinām atcerēties, cik sirsnīgs un patiess ir folks, savukārt kautrīgos – sasparoties, sakārtot dzeju pantos, notraukt putekļus no stabulītēm un sameklēt bungu vālītes,” aicina A.Prūse.

Nezinātājiem lielisku ieskatu pasākuma sirsnīgumā un mākslinieku aizrautībā sniegs 2012.gada Studentu folkfestivāla ieraksts, kuru iespējams vērot LLU YouTube kanālā (klikšķināt šeit).

Kādi ir noteikumi?
Līdzīgi kā pērn, Studentu folkfestivāla dalībniekiem un skatītājiem tiks piedāvās trīs skatuves dažādām vārdiskām, instrumentālām, vokālām, muzikālām un aktieriskām izpausmēm: dzejnieku un dziesminieku skatuve „Svece”, pieklusinātā, taču izjustā „Kilovata” skatuve un jaudīgā „Decibela” skatuve. Dalībnieka piederību kādai no skatuvēm noteiks priekšnesuma muzikālais stils un nepieciešamais tehniskais aprīkojums.

Skatuves gaismā katrs dzejnieks skatītāju vērtējumam un baudai nodod rakstīto dzeju rindas (līdz 4 minūtēm), savukārt mūziķis (solists, duets, grupa...) uzstājas ar divām pašu sacerētām, iemīļotām, patapinātām, populārām, piemirstām, līdzi dziedamām vai studentiskām dziesmām ar kopējo garumu līdz 7 minūtēm. Papildus tam, māksliniekiem iespējams sagatavot vienu brīvi izvēlētu skaņdarbu, kura galvenajā lomā ir ģitāra – nominācija „Ģitāras stils” jāizpilda 3 minūtēs, un tā nav obligāta.

24. Studentu folkfestivāla galveno uzvarētāju visās skatuvēs kā allaž noteiks skatītāji, savukārt profesionāla žūrija savas balvas piešķirs māksliniekiem, kas parādījuši savu ideju novitāti un oriģinalitāti, kā arī pratuši izpausties tradīcijās. Tāpat īpašu balvu saņems LLU Studentu kluba simpātija.

Kā pieteikties?
Lai pieteiktos 24. Studentu folkfestivālam, tiešsaistē aizpildi pieteikuma anketu! Skaņdarbu audioierakstus iespējams pievienot anketai, norādīt saiti uz tiem (YouTube, failiem.lv, Draugiem.lv u.tml.) vai pēcāk (līdz 20. februārim) nosūtīt uz e-pastu aigars.ievins(abols)llu.lv">. Mūziķi no Jelgavas uz noklausīšanos un Studentu folkfestivāla koncertprogrammas sastādīšanu tiksies 20. februārī plkst.17 LLU Studentu klubā, Lielajā ielā 4, Pils parkā, savukārt māksliniekiem no citām pilsētām ierašanās nav obligāta!

Folkfestivāls – tas ir aizraujoši, pārsteidzoši, patiesi un no sirds! Student, tā ir tava iespēja kļūt par zvaigzni!

Pieteikuma anketa: http://www.llu.lv/folkfestivals