Meklēt
Izvēlne

STUDENTIEM IESPĒJA PIETEIKTIES DALĪBAI BIZNESA LABORATORIJAS IZGLĪTĪBAS KURSAM

Rīgas Ekonomikas augstskolas ESI studentu inovāciju programma aicina studentus piedalīties 14 nedēļu garam biznesa laboratorijas kursam, kurš sāksies 2022. gada 19. septembrī Rīgas Ekonomikas augstskolā. Laboratoriju vadīs Dr. Viesturs Sosārs (Rīgas Ekonomijas augstskola/TechHub Riga), Daniels Melse (LMA) un vairāki vieslektori.

Šis intensīvais 14 nedēļu kurss ir veidots kā “reālās pasaules” starta inkubators un ir ārēji atzīta pirmsinkubācijas programma. Jauktas studentu komandas, veidojot teorētiskās koncepcijas, praktiskas metodoloģijas un rīkus no lean startup un pakalpojumu dizaina, strādās, lai savas idejas par produktu vai pakalpojumu pārvērstu komerciāli dzīvotspējīgā piedāvājumā, kas tiks iesniegts uzņēmēju, investoru un nozares ekspertu žūrijai.

Komandas attīstās, ievērojot piecu posmu procesu: ideju veidošana, biznesa modelēšana, klientu izpēte, prototipu veidošana un prezentēšana. Katru nedēļu visas komandas tiekas kopā, lai prezentētu, sniegtu atsauksmes par progresu un sniegtu informāciju no lekcijām un semināriem par tādām būtiskām tēmām kā klientu attīstība, pakalpojumu dizains, zīmolrade, pārdošana un mārketings, finansējums, prezentēšana un komanda un kultūra.

Kurss ir 4 ECTS punktu vērts un ir pieejams visiem studentiem no sadarbības universitātēm (SSER, RTA, RJA, LMA) bez iestāšanās priekšnosacījumiem. Studentiem no universitātēm, kas nav partneraugstskolas, ir jāpierāda, ka kursa apmeklēšana netraucēs viņu regulārām studijām. Tiem, kas nav studenti, ir jābūt vismaz EKI 4. līmeņa kvalifikācijai.

Cik vien iespējams, studentiem būs jāpiedalās kursā klātienē, bet ZOOM savienojums tiks nodrošināts katrā atsevišķā gadījumā (piemēram, slimība, nespēja ceļot uz noteiktu sesiju utt.). Kursi sāksies 19. septembrī un notiks Stokholmas Ekonomikas augstskolā Rīgā. Mācības notiks angļu valodā.

Plašāku informāciju var saņemt pie ESI programmas direktora Dr. Dmitrija Kravčenko (Stokholmas Ekonomikas augstskola Rīgā), .

Lai pievienotos kursam, ir nepieciešams aizpildīt sekojošu anketu.

ESI programmu kopīgi īsteno vairāki izglītības un industrijas pārstāvji – Rīgas Ekonomikas Augstskola, Latvijas Mākslas akadēmija, Rīgas Juridiskā augstskola, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, konsultāciju uzņēmums Civitta Latvija un nozares partneri (Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija, Zero Waste Latvia, Techhub Riga, Cietvielu fizikas institūts, Latvijas Universitāte, Rēzeknes Biznesa asociācija, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija). Saziņai e-pasts: .

Programmu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, Printify, SEB un RIMI. Projekta numurs: 1.1.1.3/21/A/008.a.