Meklēt
Izvēlne

LMA AICINA APMEKLĒT KONFERENCI "VILHELMS PURVĪTIS EIROPAS MĀKSLAS AINAVĀ: VEIKUMS, LAIKMETS UN MANTOJUMS"

Turpinot Vilhelma Purvīša 150 gadu jubilejas pasākumu virkni, Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) aicina apmeklēt zinātnisko konferenci “Vilhelms Purvītis Eiropas mākslas ainavā: Veikums, laikmets un mantojums”, kas norisināsies LMA 2. korpusā 2022. gada 16. un 17. septembrī.

Programmā paredzēti sešpadsmit referāti, kurus papildinās pastaiga LNMM izstādē “Purvītis” un diskusija par viņa mantojuma vietu mūsdienu pasaulē. Priekšlasījumu autori daudzpusīgi pievērsīsies Purvīša gleznieciskajai izteiksmei no triepiena variācijām un gleznu struktūras līdz pigmentiem un to savienojumiem, aplūkos viņa pedagoģisko veikumu gan kopskatā, gan paralēlu norišu dinamikā, skolas atzarojumos un feministiskā rakursā, izsekos gleznotāja darbības starptautiskajiem maršrutiem 19.–20. gadsimta mijā un 30. gadu beigās, atskatīsies uz viņa veikumu muzejniecībā, izgaismos 1940.­–1941. gada padomju okupācijas faktoru mākslinieka liktenī, analizēs Purvīša vizuālo tēlu modes vēstures ainā un viņa darbību no mākslas socioloģijas skatupunktiem, šķetinās sarežģītu autorības fikciju, iezīmēs jaunu sākumu mākslinieka dzimto māju vēsturē un aicinās paraudzīties uz ainavu Latvijas laikmetīgajā mākslā.

Darba valoda – latviešu. Konferences norisei būs iespējams sekot arī tiešsaistē šeit.

Rīcības komitejā sadarbojās LMA Mākslas vēstures institūta vadošā pētniece un direktore Dr. Kristiāna Ābele, LMA prorektore zinātniskajā darbā Dr. Agita Gritāne un LNMM Kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas vadītāja, 18. gs.– 20. gs. pirmās puses glezniecības kolekcijas glabātāja Dr. Aija Brasliņa.

Saziņa papildu jautājumos: , tālr. 26162678.


Konferenci atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija. Projekts “Kultūras kapitāls kā resurss Latvijas ilgtspējīgai attīstībai” (Nr. VPP-KM-LKRVA-2020/1-0003).