Meklēt
Izvēlne

Studentu darbu izstāde "Mežs Latvijai. Nākamie 100"

Saistot jaunradi ar meža augošo lomu Latvijas ekonomikā, 1. novembrī atklāta gleznu izstāde, kurā skatāmi labākie Latvijas Mākslas akadēmijas studentu iesniegtie darbi 2018. gada stipendiju konkursā "Latvijas valsts mežu stipendija mākslā". Stipendijai izvirzīto glezniecības darbu galvenais vadmotīvs ir "Mežs Latvijai. Nākamie 100" un ar darbiem ikviens interesents var iepazīties AS “Latvijas valsts meži” (LVM) klientu centrā Rīgā, Vaiņodes ielā 1 līdz 29. novembrim, kad tiks paziņoti šī gada laureāti.
Konkursa žūrija izstādei atlasījusi 10 finālistu darbus:

Elīna Apeltiņa "Gabaliņš no meža - fauna";
Santa Vasiļeva "Septiņi pa divsimts";
Tatjana Višņakova "Klusumā", "Kas gaidām rītdien...?";
Anete Kalniņa "Baltais un melnais", "Vakara gaisma";
Lauma Kokoreviča "Zaļā nākotne";
Kristīne Rublovska "Mežonīgs miers";
Marika Džule "Māra";
Dārta Lote Bērziņa "Deep neverending";
Ilze Aulmane "Virziens";
Anete Aizbalte "Tā nav ilūzija".

Gala lēmums par 1500 euro stipendijas saņēmēju tiks izziņots izstādes noslēgumā – 29. novembrī, kad visu gleznu autori tiks aicināti vienkopus, lai pateiktos viņiem par ieguldīto laiku un enerģiju darbu tapšanā.

Stipendiju konkursu AS “Latvijas valsts meži” rīko jau otro gadu sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju. Stipendijas mērķis ir veicināt akadēmijas studentu vidū izpratni par mežu kā Latvijas lielāko atjaunojamo resursu, kura loma Latvijas ekonomikā nemitīgi aug. Lēmumu par stipendijas piešķiršanu pieņem žūrijas komisija, vērtējot pretendentu māksliniecisko profesionalitāti un darbu atbilstību konkursa radošajam uzdevumam.