Meklēt
Izvēlne

STUDENTU DARBU POP-UP

LMA Modes mākslas katedra sadarbībā ar Galeriju Centrs un dizaineru apvienību Butterman piedāvā pirmo studentu pop-up veikalu, kurā īpašā atmosfērā varēs iepazīties ar jauno modes dizaineru svaigākajiem darbiem. Pop-up mērķis ir izveidot neatkarīgu reprezentācijas platformu, atklāt jaunus reprezentēšanas rīkus un aspektus, kā arī attīstīt sadarbības un mākslinieciskās jaunrades iespējas.

Pēdējā desmitgadē modes un mākslas industrija ir  strauji mainījusies. Tradicionālais ceļš no mākslinieka līdz patērētāju ar trade-show palīdzību zaudē aktualitāti, jo lielu auditoriju ātrāk un ērtāk var uzrunāt interneta vidē. Jaunajā pieejā trūkst iespējas dizainu un mākslu redzēt klātienē, kas ir īpaši būtiski, iepazīstot vēl nezināmu autoru darbus no jaunas un radošas valsts. 

Jaunajiem dizaineriem un māksliniekiem Latvijā ir īpaši problemātiski uzsākt radošo darbību, jo ir lielas izmaksas un lēna atdeve. Mazajiem zīmoliem un jaunajiem māksliniekiem grūti atrast noieta tirgu, ne tikai vietējā tirgus mazā apjoma dēļ, bet arī tādēļ, ka nav pietiekami attīstījusies specializēta attieksme sadarbībā ar jaunajiem dizaineriem, jo tiem nepieciešama īpaša pieeja darbu reprezentēšanā, kā arī jāveido dialogs ar apmeklētājiem.

Unikālus, augstas mākslinieciskās vērtības modes priekšmetus ļoti labi papildina jauno autoru – gleznotāju, grafiķu un videomākslinieku – darbi, jo tie palīdz veidot kopīgu konceptuālu vēstījumu un labi izceļas telpā, piesaistot uzmanību, rosina dialogu, parāda kopējo jaunrades līmeni.

LMA Modes mākslas katedras pop-up projektā piedalīsies Laima Jurča, Dita Enikova, Karlīne Anete Nagliņa, Elīna Grīnberga, Una Bērziņa, Dana Jasinkeviča, Marta Mielava, Liene Bite, Reinis Krūmiņš, apvienības Butterman dizaineri, Monta Pētersone, Anna Elizabete Kasparsone, Vitālijs Kondraščuks, gleznotājas Paula Zvane, Agate Bernāne, māksliniece Līga Spunde un daudzi citi jaunie mākslinieki.

Aicināti visi interesenti.

Pop-up darbosies no 2019. gada 7. līdz 16. jūnijam no plkst. 10.00 līdz 21.00 Galerijas Centrs Meetingpoint telpās Audēju ielā 16, Rīgā.

Atklāšana – 7. jūnijā plkst. 19.00