Meklēt
Izvēlne

Trīs mākslas augstskolas aicina uz "Pagalma svētkiem" – radošajām darbnīcām, ekskursijām un plenēru

Pavasara plaukumā, 2013. gada 25. maijā no plkst. 12.00 līdz 18.00, Rīgas centrā, Latvijas Mākslas akadēmijas pagalmā, dzims jauns, unikāls pasākums – „Pagalma svētki”. Trīs mākslas augstskolas – Latvijas Mākslas akadēmija, Latvijas Kultūras akadēmija un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija – ar saviem draugiem sanāks kopā, lai svinētu radošumu un rastu prieku līdzdarbojoties un daloties prasmēs un domās. Iesaistīties radošajās norisēs mīļi aicināts ikviens interesents!

Visas dienas garumā kopā ar māksliniekiem varēs darboties un paust savas idejas dažādās brīvdabas darbnīcās, plenērā apkārtējā parka teritorijā, muzikālajās performancēs. Būs arī ekskursijas, kas vedīs visam cauri un sniegs informāciju par notiekošo. Esošie studenti, absolventi un viņu radošie draugi demonstrēs gan akadēmiju sienās iegūtās zināšanas, gan pašu jaunatklājumus. No Latvijas Mākslas akadēmijas ar savām dažādajām iemaņām dalīsies visu četrpadsmit mākslas nozaru pārstāvji, savukārt Kultūras un Mūzikas akadēmijas studenti iekustinās, izdejos un ieskandinās visu kopīgās idejas.

Pasākums piedāvās gan radoši darbīgu atpūtu, gan būs kā „atvērto durvju” diena tiem, kas vēl nav izvēlējušies, kur studēt tālāk.

Atnāc un varēsi ne tikai satikt topošos māksliniekus, bet arī kopā darboties!

PROGRAMMA:
12.00 - 18.00 PAGALMA svētku meistardarbnīcas un paraugdemonstrējumi (Raku dedzinājums, Keramikas figūriņu darbnīca, Iesakņotāji, Tekstila monotipijas darbnīca, Tēlnieku ģipša formu darbnīca, Stikla apgleznošanas darbnīca utt.)
12.00 - 18.00 PAGALMA svētku mākslas un dizaina darbu tirdziņš Akadēmijas 2. stāvā
12.00 - 16.00 PAGALMA svētku plenērs zaļajā zonā pie Akadēmijas un Esplanādē
12.00 - 16.00 PAGALMA svētku ekskursijas Akadēmijas vidē un tuvākajā Esplanādes apkārtnē
Visas dienas garumā: dažādi Latvijas Kultūras akadēmijas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu muzikālie priekšnesumi

Dalība darbnīcās bez maksas.

Sekojiet līdzi „Pagalma svētku” jaunumiem:
https://twitter.com/pagalmasvetki
https://facebook.com/pagalmasvetki