Meklēt
Izvēlne

UZSĀKAS JAUNAIS STUDIJU GADS MAĢISTRA PROGRAMMĀ “PAKALPOJUMU DIZAINA STRATĒĢIJAS UN INOVĀCIJAS” KULDĪGĀ

11. septembrī, Kuldīgā ieradās 32 studenti no dažādam pasaules valstīm, lai uzsāktu mācības Latvijas Mākslas akadēmijas Erasmus Mundus maģistra līmeņa studiju programmā “Pakalpojuma dizaina stratēģijas un inovācijas (SDSI). Studijas SDSI programmā šogad uzsāk kopā 32 studenti, 7 studenti no Latvijas un vairāk kā divi desmiti starptautiskie  studenti  – no Polijas, Nigērijas, Ēģiptes, Meksikas, Itālijas, Kosovas, Portugāles, Pakistānas, Īrijas, Turcijas, Vācijas, Ungārijas, Somijas, Igaunijas, Rumānijas, Taizemes, Indijas, Venecuēlas, Ķīnas, Vjetnamas, Peru un Amerikas Savienotajām Valstīm.

Līdz ar studentiem Kuldīgā ieradušies arī Lapzemes Universitātes un Igaunijas Mākslas akadēmijas pārstāvji, jo programma tiek īstenota trīs valstīs – pirmo gadu studenti pavadīs Kuldīgā, Latvijā, bet otro gadu Rovaniemi, Somijā un Tallinā, Igaunijā –  pa vienam semestrim katrā.

Studiju ilgums ir 2 gadi. Programma tiek īstenota, apvienojoties 3 starptautiskiem sadarbības partneriem – Latvijas Mākslas akadēmijai (vadošais partneris), Lapzemes Universitātei Somijā un Igaunijas Mākslas akadēmijai. Asociētā akadēmiskā partnera statusā SDSI īstenošanā piedalās arī Rīgas ekonomikas augstskola.

Maģistru programmas “Pakalpojuma dizaina stratēģijas un inovācijas” radītājas ir Ilze Kundziņa un Ilze Supe. Pateicoties programmas augstajai kvalitātei, 2022.gadā programma saņēma godpilno Erasmus Mundus statusu, kļūstot par vienīgo Erasmus Mundus programmu pakalpojumu dizainā.

Šī gada beigās ir plānota nākamā gada uzņemšana, aicinām sekot līdzi informācijai SDSI.MA mājas lapā.