Meklēt
Izvēlne

Valmierā apskatāma izstāde "Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības meistardarbnīcas"

No 2012. gada 12. septembra līdz 10. oktobrim Valmieras muzeja Izstāžu namā ir aplūkojama Mākslas akadēmijas pasniedzēju un studentu izstāde „Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības meistardarbnīcas”, kurā apmeklētāju uzmanībai tiek piedāvāti glezniecības meistardarbnīcu ietvaros tapuši darbi. 

Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares darbs jau kopš Akadēmijas dibināšanas laika ir organizēts vairākās meistardarbnīcās, kurās jaunie mākslinieki izkopj savas zināšanas un prasmes pie profesionāliem un sabiedrībā pazīstamiem gleznotājiem. Šobrīd Mākslas akadēmijas glezniecības studentiem ir iespēja brīvi izvēlēties studijas kādā no trim glezniecības meistardarbnīcām – figurālās glezniecības, konceptuālās glezniecības vai multivizuālās glezniecības meistardarbnīcā.

Viens no galvenajiem meistardarbnīcu uzdevumiem ir sniegt studentiem iespēju izvēlēties sadarbību tieši ar to pasniedzēju, ar kuru topošajam māksliniekam ir saskanīgs idejiskais redzējums un kurš studiju procesa gaitā vislabāk spēs virzīt studentu pretī maksimālajam radošā potenciāla piepildījumam. Labs pasniedzējs ir tas, kurš spēj attīstīt studenta unikālo talantu, neuzspiežot savu kā mākslinieka individuālo zīmolu. Studiju mērķis meistardarbnīcu ietvaros ir paplašināt mākslas formas, satura un uztveres vizuāli plastiskās būtības diapazonu, akcentējot jaunā mākslinieka profesionālās un radošās darbības attīstību un atvēlot brīvu telpu atšķirīgu dimensiju, izteiksmju un personiskā mākslinieciskā rokraksta meklējumiem.

Ekspozīcija Valmieras muzejā sniegs visaptverošu ieskatu visās trīs Mākslas akadēmijas glezniecības meistardarbnīcās. Pedagogus izstādē pārstāvēs seši pieredzes bagāti gleznotāji un Mākslas akadēmijas ilggadēji mācībspēki, savukārt no studentu vidus izvēlēts divdesmit viens jaunais talants – septiņi no katras meistardarbnīcas:
- Multivizuālās glezniecības meistardarbnīca: Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs, prof. Kaspars Zariņš, Laimdota Steķe, Līva Graudiņa, Inta Stalidzāne, Irīna Špakova, Paula Zariņa, Elza Sīle, Zane Tuča;
- Konceptuālās glezniecības meistardarbnīca: Glezniecības katedras vadītājs prof. Ivars Heinrihsons, Krista Dzudzilo, Magone Šarkovska, Vitālijs Staņislavskis , Madara Peiseniece , Baiba Briede, Aļona Prokofjeva, Ilze Aulmane;
- Figurālās glezniecības meistardarbnīca: Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors prof. Kristaps Zariņš, prof. Normunds Brasliņš, prof. Juris Jurjāns, Gundega Anita Kaņepāja, Sanda Skujiņa, Adriana Vīgnere, Vineta Priste-Kārkla, Zane Neimane, Anete Kalniņa, Darja Fjodorova.

Valmieras muzejs ir nozīmīgs kultūras norišu un pētniecības centrs Vidzemē, kurā apskatāma plaša pastāvīgā ekspozīcija, kā arī regulāri notiek daudzveidīgas izstādes un citas mākslas un kultūras norises. Muzejs aicina uz aizraujošām nodarbībām, lekcijām un ekskursijām, kā arī ikvienam interesentam sniedz iespēju izmantot lasītavu un tās vērtīgo krājumu. Valmieras muzeja misija ir Valmieras pilsētas attīstības izpēte vēsturisko notikumu kontekstā, daudznacionālu kultūras liecību vākšana no vissenākajiem laikiem līdz mūsu dienām, to saglabāšana, pētīšana un popularizēšana. Muzejs izmanto daudzpusīgas darba formas, padarot kultūras mantojumu pieejamu plašai sabiedrībai.

Foto atskats uz izstādes atklāšanu, kas notika š.g. 12. septembrī, atrodams šeit (klikšķināt te).

Darba laiks:
Otrdien - sestdien: 10.00 - 17.00
Svētdien, pirmdien: slēgts

Ieejas maksa:
Pieaugušajiem Ls 1.00
Skolēniem studentiem, pensionāriem Ls 0.50
Ģimenei ar 2 un vairāk bērniem Ls 2.00

Valmieras muzejs
Bruņinieku iela 3, Valmiera
Mājas lapa: http://muzejs.valmiera.lv