Meklēt
Izvēlne

Varšavas Mākslas akadēmijas studentu darbu izstāde "Images of the Academy"

Latvijas Mākslas akadēmija turpina auditoriju Latvijā iepazīstināt ar kaimiņvalstu jauno mākslinieku veikumu. Izstādei „Kauņa – Rīga”, kuras uzmanības centrā bija lietuviešu jaunā māksla, seko Varšavas Mākslas akadēmija ar izstādi „Images of the Academy” („Akadēmijas tēli”), kas Latvijas Mākslas akadēmijas aulā ir skatāma no 2013. gada 8. februāra līdz 28. februārim. Poļu kolēģu veidotajā ekspozīcijā ir pārstāvēti desmit jaunie mākslinieki no Varšavas Mākslas akadēmijas Grafikas, Glezniecības un Jauno mēdiju nodaļām. 

Divdimensiju mākslai Varšavas Mākslas akadēmijā vienmēr bijusi vadošā loma. Grafiskais dizains un glezniecība – virzieni, kuru attīstība lielā mērā notikusi tieši Varšavas Mākslas akadēmijas paspārnē – izceļas ar sevišķi lielu ietekmi uz mākslu Polijā.

Jauno mēdiju nodaļas izveidošanu var uzskatīt par vieno no pēdējos gados nozīmīgākajiem notikumiem Akadēmijas dzīvē. Darbs ar fotogrāfiju, datoranimāciju, filmu un video mākslu ir bijis pozitīvs pavērsiens divdimensiju mākslas attīstībā – ir audzis gan radīto mākslas darbu skaits, gan kvalitāte. Domājot par attēlu plaknē, gluži dabiska šķiet vēlme pretstatīt šīs trīs pieejas – glezniecību, grafisko dizainu un fotogrāfiju – un pētīt veidus, kā šie pretstati rezonē plašākā kontekstā, ne tikai akadēmiskajā vidē.

Laikmetu, kurā dzīvojam, raksturo strauja vizuālo tehnoloģiju attīstība un ikvienam pieejamā digitālā fotogrāfija. Tas ir īstais brīdis, kad pētīt attēla nozīmi un lomu laikmetīgajā mākslā. Izstādes „Images of the Academy” mērķis ir paraudzīties uz šo problemātiku ar jauno mākslinieku acīm, kuri to traktē katrs no sava redzes punkta, atklājot savu skatījumu uz attēla lomu mūsdienu mākslā un apspēlējot nenoteiktību, kas saistās ar šo konceptu.

Izstādē Glezniecības nodaļu pārstāvēs Zuzja Gašinska (Zuzia Gaszyńska), Dominika Ovčareka (Dominika Owczarek) un Lecs Margasinskis (Lec Margasiński); Grafiskā dizaina nodaļu – Patrīcija Bliuja-Strodulska (Patrycja Bliuj–Stodulska), Joanna Gebala (Joanna Gębal), Adams Valass (Adam Walas) un Karolīna Zimna (Karolina Zimna); Jauno mēdiju nodaļu – Beāta Maļiska (Beata Małyska), Marta Milčareka (Marta Mielcarek) un Monika Seifrīda (Monika Seyfried).

Varšavas Mākslas akadēmijas mājas lapa: www.asp.waw.pl

Ieeja izstādē bezmaksas.

Izstādes darba laiki:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 - 18.00
Ceturtdien: 11.00 - 19.00
Pārtraukums: 14.30 - 15.00
Svētdien, pirmdien: slēgts

Izstādes norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas aula
Kalpaka bulvāris 13, Rīga