Meklēt
Izvēlne

Vitas Meieres leļļu un gleznu personālizstāde "MĪĻmantu stāsti"

No 2012. gada 6. novembra līdz 25. novembrim Latvijas Leļļu teātrī būs apskatāma jaunās mākslinieces un dizaineres Vitas Meieres personālizstāde „MĪĻmantu stāsti”. Ekspozīcijā būs iekļautas gan gleznas, gan Vitas Meieres radītās lelles.

Izstādē būs aplūkojamas 10 dažāda formāta gleznas, kas papildinātas ar stāstiem un dzejoļiem, kā arī 10 leļļu kompozīcijas. Katrai mīļmantai ir savs stāsts arī gleznā. Šie stāsti ir kā mazas pasakas vai viegla proza, kas atdzīvina izstādes tēlus un padara tos par MĪĻmantām, nevis vienkārši par lietām. Leļļu meitenēm pievienojušies zaķi, peles, pūces, zirneklis un citi. Kā tie tur nokļuvuši, paudīs gleznas un MĪĻmantu stāsti.

Vita Meiere patlaban turpina studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Funkcionālā dizaina apakšnozarē, studējusi Bukarestes Nacionālajā mākslas universitātē un ar leļļu šūšanu nodarbojas jau 10 gadus, radot krāsainas, bižainas lellītes, kuras kļūst par labākajiem draugiem daudziem maziem cilvēkbērniem.

„Cilvēka resursi laikā un telpā ir ierobežoti, tomēr nepārtraukti mani vada vēlme darīt apkārtējos smaidīgākus un sniegt gaišas emocijas. Esmu atradusi veidu, kas man pašai sniedz prieku, un ar kura palīdzību vēlos dāvāt to citiem. Mans prieka radīšanas instruments ir manas MĪĻmantas un gleznas, kas ļauj ielūkoties brīnumu pasaulē un liek pasmaidīt ikvienam. Smaids taču rada prieku!” par saviem darbiem stāsta māksliniece Vita Meiere.

Izstādes draugi – Latvijas Leļļu teātris, iluzionists Valdemārs Weiss, Mikus Straume, piena produkti „Baltais”, SIA „Drukātava”, Alpi Imagine Group, iluzionists.lv, veģetārais restorāns Garuda.

Latvijas Leļļu teātris
Kr. Barona iela 16/18, Rīga

Ieeja izstādē bez maksas.

Leļļu teātra darba laiks:
Pirmdiena – piektdiena: 10.00.- 18.00 vai līdz vakara izrādes sākumam
Sestdiena, svētdiena: 10.00.-17.00 vai līdz vakara izrādes sākumam

Izstādes kurators ir Ronalds Lietnieks.