Meklēt
Izvēlne

VNĪ AICINA BŪVUZŅĒMĒJUS PIETEIKTIES IEPIRKUMAM PROTOTIPĒŠANAS DARBNĪCAS "RIGA MAKERSPACE" IZVEIDEI

Pārbūvējot kādreizējo Rīgas Vieglās rūpniecības tehnikuma ēku Rīgā, A. Briāna ielā 13, taps modernas prototipēšanas darbnīcas “Riga Makerspace’’ Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas un Latvijas Mākslas akadēmijas vajadzībām, kā arī mūžizglītības prototipēšanas pakalpojumu centrs, kas semināru, festivālu, lekciju un citu radošu izpausmju veidā būs pieejams ikvienam interesentam, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Attīstāmajās ēkās plānots izvietot sešas minēto skolu izglītības programmām atbilstošas jauna produkta parauga izgatavošanas jeb prototipēšanas darbnīcas, kas ļaus nodrošināt studentiem kvalitatīvu un konkurētspējīgu studiju procesu. Papildus tam tiks ierīkotas mūsdienīgas telpas semināriem un cita veida pasākumiem. Projektu plānots pabeigt 2023. gada vasarā.

“Īstenojot projektu vēsturiskā tehnikuma ēka iegūs jaunu kvalitāti un saturu, vienlaikus arī ēkas apkaime iegūs jaunu, radošu elpu. Atjaunojot ēku tiks ieviesti energoefektivitātes risinājumi, kas uzlabos telpu mikroklimatu un sniegs būtisku siltumenerģijas ietaupījumu. Studentiem un jaunu produktu radīšanas entuziastiem šeit būs mūsdienīgas apmācību un radošās darbības iespējas, Rīgas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem – sakopta un labiekārtota apkārtesošā pilsētvide,” norāda R. Griškevičs.

Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas direktors Alvis Līdaks atzīst: “Dizains visā pasaulē kļūst par arvien pieprasītāku industrijas sastāvdaļu. Lai jaunie latviešu dizaineri, kas jau gūst ievērojamus panākumus pasaulē, varētu pilnvērtīgi radīt un izstrādāt savus prototipus, ir nepieciešamas piemērotas telpas. Ceram, ka pēc dažiem gadiem mūsu jaunie talanti varēs veikt praktiskos darbus jaunās, modernās telpās.”

“Dizains ir viens no ekonomiski attīstītas un tālredzīgas valsts virzītājiem, kur Latvijas jaunie talanti var pārliecinoši attīstīt savas idejas, sākot ar modi un beidzot ar raķešu dizainu. Nepacietīgi gaidām jaunās iespēju darbnīcas “Riga makerspace””, papildina Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Kristaps Zariņš.

Uzņēmēji līdz 6. aprīlim aicināti pieteikties prototipēšanas darbnīcas “Riga makerspace” attīstībai šeit: https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Procurement/52661. Kopumā prototipēšanas darbnīcas “Riga Makerspace” attīstīšanai šobrīd piesaistīts finansējums 6 425 906,906 eiro apmērā, kas sastāv no Kultūras ministrijas piesaistītajiem Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļiem (5 452 537, 36 eiro) un valsts budžeta finansējuma (973 369,54 eiro).

Paralēli prototipēšanas kompleksa izveidei ar ERAF atbalstu VNĪ īsteno vēl divu radošo kvartālu izveidi. Blakus esošajā Miera ielā, topošais Tabakas fabrikas kvartāls 1. posmā tiks attīstīts Latvijas Kultūras akadēmijas un Radošo industriju biznesa inkubatora vajadzībām, savukārt Šķirotavas apkaimē Meirānu ielā 2 taps VSIA “Latvijas Nacionālās operas un baleta” kultūras telpu un skatuves mākslu dekorāciju darbnīcu komplekss. Visus trīs projektus Rīgas pilsētas apkaimēs to radošai attīstībai plānots nodot sabiedrībai 2023. gada vasarā.