Meklēt
Izvēlne

ZUPA

Latvijas Mākslas Akadēmijas Glezniecības 3.kursa studentu darbu izstāde „ZUPA"
22/02/2008 - 14/03/2008

Zupa. Piena zupa, dārzeņu zupa, biešu zupa.... zupu ir tik daudz un katras unikālais sastāvs veido tās neatkārtojamo garšu. LMA 3. kursa studentu ēdienkartē ir zupa, kas ir neatkārtojama, unikāla, jo šādu zupu var nobaudīt tikai vienreiz mūžā.
Kas gan varbūt tik svarīgs zupas pagatavošanā, ja ne pats process un tās sastāvdaļas. Šī zupa ir maisīta un taisīta jau trīs gadus un iznākums vēl nav pats iznākums, bet tikai aptuvenā nojauta par to kas varētu būt, ja būtu. Daži gurķi vēl ir zaļi, bet viens otrs tomāts ir sarkans, bet grib būt dzeltens, vai arī tas burkāns, kas ir burkāns grib būt vēl lielāks burkāns... Bet pirms vēl visi nav apēsti vai pārvārījušies, visi maisās vienā zupā, vāras un gatavojas vienā katlā. Kas nu tiek izliets skatītājam uz šķīvja notiesāšanai.... Labu apetīti!

Latvijas Mākslas Akadēmijas glezniecības nodaļas 3.kursa studenti, veidojot izstādi "Zupa", vēlējušies iepazīstināt ar savu studiju procesu, izliekot apskatei pašportretus un katrs savu atšķirīgo skatījumu brīvi izvēlētā kompozīcijā. Izstādes nosaukums izvēlēts ar asociācijām par zupu, kuras sastāvdaļas, tāpat kā studenti, ir dažādas, katra ar savu garšu, smaržu un krāsu, bet tomēr kopā veido vienu veselu.
Zupa kā ēdiens, izstāde "Zupa" ka garīga maltīte.

Zupas sastāvdaļas - Anna Kivlāne, Inguna Gremzde, Kristīne Guršpone, Neonilla Medvedeva, Ingrīda Suharevska, Zita Cirša, Sanda Undzēna, Estella Pumpura, Artūrs Vītiņš, Oksana Ozola, Domingo Roedor.
Pavāri - Ivars Heinrihsons, Kaspars Zariņš, Juris Jurjāns.


Izstādes „ZUPA" kuratore
Kristīne Guršpone