Meklēt
Izvēlne

AICINĀM APMEKLĒT SEMINĀRU "TESTĒJOT DIGITĀLO. KIBORGI, AVATĀRI UN MĀKSLĪGAIS INTELEKTS"

LMA Laikmetīgās mākslas, arhitektūras un dizaina institūts (LMDA) aicina apmeklēt starptautisko starpdisciplināro semināru “Testējot digitālo. Kiborgi, avatāri un mākslīgais intelekts”. Semināra ietvaros starptautiski atzīti pētnieki, mākslinieki un kuratori dalīsies pieredzē par saviem pētījumiem un projektiem mākslīgā intelekta, virtuālās realitātes un cilvēka saskarsmes jomās. 

Seminārs notiks: LMA, Kronvalda bulvārī 4, 324. telpā

  • 14.09.2023.: 14.30–19.30
  • 15.09.2023.: 09.00–10.45

Kiborgi un avatāri iemieso mūsdienīgās cilvēka eksistences formas digitālās un hibrīdās vidēs. Mūsdienu tehnoloģiju attīstība (virtuālās pasaules, paplašinātās pasaules papildrīki, mākslīgais intelekts) aicina pārvērtēt uztveres, ētikas un estētikas dimensijas, kas paredz cilvēka, tehnoloģiju un digitālo mediju savstarpējo mijiedarbi. Starpdisciplinārajā darbnīcā galvenā uzmanība tiks pievērsta hibrīdām digitālām iemiesošanās (embodyment) formām, jaunām maņu konfigurācijām un mākslīgā intelekta iztēles aspektam. Semināra mērķis ir veidot tiltu starp dažādām mākslas, zinātnes un teorijas disciplīnām, iekļaujot arī norises Baltijas reģionā.

Dalībnieki: Stefans Zorgners (filozofs, Džona Kabota Universitāte, Roma), Marks Rīss (mediju teorētiķis, Mākslas un dizaina universitāte, Ofenbaha), Rasa Šmite (mediju māksliniece, Liepājas Universitāte), Darja Popolitova (māksliniece, Igaunijas Mākslas akadēmija), Zane Onckule (kuratore, Rīgas tehnokultūras izpētes centrs), Dītmārs Kērings un Eva Zommeregere (arhitektūras pētnieki, LMDA), Sebastians Mīls (mākslas zinātnieks, LMDA).

  • Seminārs notiks angļu valodā. Papildus informācija LMDA mājaslapā šeit.  
  • Klausītāju vietu skaits ir ierobežets, apmeklētājus lūdzam iepriekš reģistrēties izmantojot saiti šeit

Semināra kuratori: Sebastians Mīls, Dītmārs Kērings, Eva Zommeregere (LMDA).

Semināru organizē: LMDA un Latvijas Mākslas akadēmija sadarbībā ar Ofenbahas Mākslas un dizaina universitāti un Baltijas-Vācijas Augstskolu biroju. Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja līdzorganizēto projektu finansiāli atbalsta Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests (DAAD) no Vācijas Ārlietu ministrijas piešķirtajiem līdzekļiem.

Pievienotie faili: