Meklēt
Izvēlne

LMA IZSLUDINA PIETEIKŠANOS MAĢISTRA STUDIJĀM MĀKSLAS, MĀKSLAS VĒSTURES UN DIZAINA PROGRAMMĀS

“Ne dienu bez līnijas!” šo devīzi Latvijas Mākslas akadēmija pirmo reizi izmantoja savas simtgades gadā, un kopš tā laika sauklis lietots daudzos un dažādos kontekstos. Vieni to uztver tieši un burtiski, sasaistot to ar radošām aktivitātēm, citi iejoko un saskata ko pavisam citu. Tieši daudzslāņainības dēļ devīzi „Ne dienu bez līnijas” Latvijas Mākslas akadēmija šogad izmanto kā aicinājumu pieteikties studijām.

Mūsu šodiena ir piesātināta ar satraucošām un pat nevēlamām līnijām – ikdienas ziņas medijos par frontes līniju,  2 biedējošas līnijas Covid testā, koši sarkano ziedu līnijas pie Uzvaras pieminekļa. Tās mūs neizbēgami ietekmē, šīs līnijas un notikumi. Bet mums ir izvēle neļaut tām atņemt mums dzīves sparu un nekļūt par STOP līnijām mūsu dzīvē. Tādēļ Latvijas Mākslas akadēmija savās programmās mudina turpināt veidot, pētīt, atainot, radīt, domāt un īstenot.

10. maijā Latvijas Mākslas akadēmija sāk uzņemšanu maģistra līmeņa studijās vairāk nekā 15 apakšnozarēs vizuālajā mākslā, vizuāli plastiskajā mākslā, audiovizuālajā mākslā, dizainā un mākslas vēsturē un teorijā. Studiju ilgums 2 gadi, ir pieejamas budžeta studiju vietas.

Uzņemšanas process organizēts reflektantiem draudzīgā veidā – elektroniski vietnē apply.lma.lv. Šeit reflektantiem pieejami visu maģistra studiju programmu apraksti, kā arī informācija par uzņemšanas prasībām un iesniedzamajiem dokumentiem.

Lai pieteiktos studijām:

  • jāiepazīstas ar interesējošo programmu,
  • jāreģistrējas un jāaizpilda elektroniskā pieteikšanās forma apply.lma.lv,
  • jāaugšupielādē nepieciešamie dokumenti.

Pieteikumus jau tagad  iespējams iesniegt arī bakalaura pēdējo kursu studentiem, kas plāno absolvēt bakalaura programmu šī gada vasarā. Šādā gadījumā pēc absolvēšanas reflektantam ir iespēja papildināt savu pieteikumu, pievienojot bakalaura diplomu un sekmju izrakstu. 

Uzņemšana notiek, balstoties uz maģistra darbu projektu pieteikumu konkursa rezultātiem. Maģistra studijām, atkarībā no izvēlētā studiju virziena, ir iespēja pieteikties arī reflektantiem, kas bakalaura izglītību ieguvuši citās augstskolās. Šajos gadījumos tiek papildus vērtēta reflektanta līdzšinējā radošā un profesionālā pieredze, kā arī nepieciešamības gadījumā organizētas pārrunas, lai novērtētu iespējas iekļauties studiju procesā. 

Pieteikumus maģistra studijām būs iespējams iesniegt līdz 14. jūlijam plkst. 23.59 pēc Latvijas laika (EEST). Vairāk par visām apakšnozarēm un maģistra studiju iespējām Latvijas Mākslas akadēmijā lasiet šeit.

“Ne dienu bez līnijas!”
Nāc studēt Latvijas Mākslas akadēmijā.