Meklēt
Izvēlne

LMA IZVEIDOJUSI PLATFORMU, KURĀ APKOPOTAS DIZAINA IDEJAS SENIORU IKDIENAS UZLABOŠANAI

Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studenti un mācībspēki kopš 2016.gada piedalās Eiropas Savienības Interreg Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas projektos Nr. R030 BaltSe@nioR (2016-2019) un Nr. R081BaltSe@nioR 2.0.

Projektu ietvaros Latvijas Mākslas akadēmija ir izveidojusi platformu “BaltSe@nior bibliotēka”, kurā apkopoti studentu ideju pieteikumi senioru ikdienas uzlabošanai.

Kopā ar projekta sadarbības partneriem no Polijas, Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Dānijas, Norvēģijas, Vācijas un Krievijas projekta aktivitātēs tiek meklēti risinājumi globālajai sabiedrības novecošanās problēmai.

Projekta laikā (2016–2019) notikušajās radošajās darbnīcās studenti ar dažādām dizaina metodēm radījuši dizaina idejas īpaši pielāgotiem produktiem, kas uzlabotu senioru dzīves kvalitāti un novērstu gan fizisku, gan emocionālu diskomfortu.

Platformā “BaltSe@nior bibliotēka” LMA aicina dizainerus, mēbeļu ražotājus, pilsētplānotājus, publiskās vides veidotājus un visus citus pievērst uzmanību tam, ka sabiedrība noveco un aizvien vairāk vajadzīgi risinājumi gan privātās, gan publiskās telpas piemērotībai.

Līdzšinējo projekta aktivitāšu rezultāti angļu valodā pieejami projekta virtuālajā bibliotēkā www.baltsenior.com

Vairāk par projektu lasiet LMA mājaslapā šeit:

Plašāka informācija:
BaltSe@nioR2.0 projekta vadītāja
Vineta Kreigere
Latvijas Mākslas akadēmija
Tālrunis: +371 27809799
E-pasts: