Meklēt
Izvēlne

STUDIJU KURSS "MŪSDIENU KULTŪRAS INTERPRETĀCIJAS TEORIJAS"

No 27. janvāra, reizi mēnesī Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) norisināsies studiju kurss "Mūsdienu kultūras interpretācijas teorijas", kurā nodarbības vadīs pieredzējuši pētnieki un pasniedzēji no Latvijas un ārvalstu augstskolām: Oksfordas Universitātes asociētā profesore migrācijas antropoloģijā Dace Dzenovska, Helsinku Universitātes pētniece mūsdienu vēsturē Una Bergmane, Tjumeņas Universitātes profesore vizuālajā kultūrā un Vintija Amerikas mākslas muzeja kuratore Ērika Volfa (Erika Wolf), Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta vadošā pētniece Ineta Lipša un Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Deniss Hanovs.

Kurss veidots akadēmiskās un radošās doktorantūras studentiem, taču gaidīti arī LMA maģistra programmās studējošie. Nodarbības notiks latviešu un angļu valodā.

Kursu veidojis LMA Humanitāro zinātņu katedras docents, Ph.D. Jānis Ozoliņš.

Kā pirmā 27. janvārī norisināsies LMA profesora Denisa Hanova lekcija "Kolektīvās atmiņas kultūras analīze: skice par diskursīvās daudzbalsības teorētiskiem aspektiem" un seminārs, kurā studenti aicināti iepazīties ar Aleidas Asmanes grāmatas "Jaunais īgnums par memoriālo kultūru" 1. nodaļu no 15.-28.pp. Teksts pieejams zemāk pielikumā.

Kā lekcijas pieteikumā min profesors Denis Hanovs: "Sarunā par kolektīvas atmiņas pētniecības lauku runāsim par šo virzienu hronoloģiskā perspektīvā, sākot ar Morisa Halbvaksa individuālās atmiņas un kolektīvo emocionālo struktūru mijiedarbības kanāliem, Pjēra Norā atmiņas vietu pētniecību un vācu pētnieku Aleidas un Jana Asmaņu un Haralda Velcera konceptiem, kā arī brīdinājumiem par atmiņas popkultūru un riskiem demokrātijas iekļautspējai, kas tuvina atmiņas pētniecības tēzes postkoloniālā “kontrapunkta” prasībām."

Izvērsts nodarbības apraksts pieejams zemāk pielikumā.

Nodarbības plānotas katra mēneša pēdējā ceturtdienā: 27. janvārī, 24. februārī, 24. martā, 28. aprīlī un 26. maijā no plkst. 14.00-17.00.

Pieslēguma zoom saite:
https://zoom.us/j/97660018121?pwd=VHZrTmpJVXAxa1Z1aU56dmlnVXl3Zz09
Kods: 378523

Semināra teksti studentiem būs pieejami iepriekš, reģistrējoties kursam.
Izvērstu kursa plānu un aprakstu studenti saņems pirmajā nodarbībā.