Meklēt

Vēlos studēt

Tuvākie notikumi

Pilnais kalendārs

AKTUĀLO PĒTĪJUMU KONFERENCE

Kalpaka bulvāris 13, Rīga, Latvija

AKTUĀLO PĒTĪJUMU KONFERENCE


AKTUĀLO PĒTĪJUMU KONFERENCE
LMA
6/12
Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļas 8. maģistrantu “Aktuālo pētījumu konference”.
Konferencē savus pētījumus prezentēs visu LMA apakšnozaru studenti. 

 

JAUNMARKA

LMA, Kalpaka bulvāris 13, Rīga, Latvija

JAUNMARKA

JAUNMARKA
LMA
14/12–05/01/2020
Ikgadējā Latvijas Mākslas Akadēmijas studentu darbu izstāde, tirgus šogad ierodas ar dubultu jaudu un svaigu enerģiju! Tūkstošiem unikālu mākslas darbu, simtiem dalībnieku gleznas, grafikas, keramika, stikls, rotas un daudz citu mākslinieku radītu  neiedomājamu brīnumu, lai padarītu jūsu dzīvi košāku! Uzlabota ekspozīcija, speciāli kūrētas darbu izlases un jauns nosaukums - JAUNmarka! Visi ir gaidīti piedzīvot jaunas mākslas klātbūtni no 14. decembra līdz 5. janvārim Latvijas Mākslas akadēmijā, Rīgā, Kalpaka bulvārī 13.

JAUNMARKA nestrādā 24., 25., 26., 31. decembrī un 1. janvārī.

"(ne)MĀKSLINIEKA STĀSTS"

Kalpaka bulvāris 13, Rīga, Latvija

"(ne)MĀKSLINIEKA STĀSTS"

Izstāde "(ne)MĀKSLINIEKA stāsts"

LMA aula
9/01–26/01/20

Izstādes atklāšana: 8. janvārī plkst. 18.00

Latvijas Mākslas akadēmijā jau daudzus gadus pastāv kāda laba tradīcija. Mākslas vēstures un zinātnes apakšnozares 4. kursa studenti Latvijas mākslas vēstures kursa ietvaros veido izstādi. Iepriekšējo gadu izstāžu projektu saturs variējās no mākslas formveides līdz Mākslas akadēmijas vēsturiskajai attīstībai.

2020. gada janvāri piedāvājam sākt ar filosofiskiem jautājumiem - kurā brīdī mākslas darba radītājs kļūst par mākslinieku? Cik svarīga loma mākslinieka tapšanā ir Mākslas akadēmijai kā izglītības iestādei? Vai akadēmiskās izglītības diploms ir vienīgais apliecinājums mākslinieka statusam? Vai gleznotājs bez atestāta ir mākslinieks, vai tikai amatieris, kaut reizēm talantīgs?

Kādam jautājumi var šķist neērti. Uz tiem mēdz pasprukt ļoti vienkāršotas un vispārinātas atbildes. Mūsu mērķis ir nevairīties no viedokļu daudzveidības un problēmsituāciju atklāšanas. Tā kā Latvijas Mākslas akadēmija nesen nosvinēja simtgadi, nekādā veidā nenoniecinot mūsu augstskolas ievērojamo ieguldījumu mākslas izglītības kopšanā, vēlamies uz mākslinieka tapšanu palūkoties no nedaudz atšķirīga skatupunkta.

Mēs runāsim par grūtībām. Par tās daudzveidīgajām izpausmēm, kas stājas māksliniekam tapšanas ceļā. Kādam problēmas ir radījis paša nepiekāpīgais raksturs vai jaunības dienu maksimālisms. Citam tas ir liktenis vai ideoloģiskās barjeras, kas liedza citādību. Arī veselības problēmas, līdzekļu trūkums vai nesaprašanās ar mācībspēkiem. Tomēr visus stāstus vieno viens -  šodien visas izstādē aplūkotās personības ir Latvijai nozīmīgas.

Filosofiskie jautājumi, kuri, iespējams, nekad negūs viennozīmīgu atbildi, mudina domāt un diskutēt arī par esošās mākslas izglītības sistēmas plusiem un mīnusiem. Pagājušie akadēmijas simts gadi ir tikai vēl viens atskaites punkts, kura izvērtēšana un fiksēšana ļauj veiksmīgāk un drošāk raudzīties nākotnē.

Izstādi organizē Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures un teorijas nodaļas IV kursa studenti Dr. art. Andra Teikmaņa vadībā.

! Pasākuma norise tiks fotografēta un filmēta. Ar savu ierašanos pasākumā Jūs sniedzat piekrišanu savu personas datu apstrādei.

Alumni stāsti

Kristaps Ancāns

Kristaps Ancāns ir viens no spilgtākajiem jaunajiem latviešu māksliniekiem, kurš līdz šim dzimtenē gan bijis mazāk pazīstams. 2014. gadā viņš absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu, lai tālāk zināšanas papildinātu slavenajā Sentmārtinas Mākslas un dizaina koledžā (Central Saint Martins College of Art), Londonā.

Lasīt visu

Atbalstītāji

Kontakti


 

Latvijas Mākslas akadēmija


Adrese:
Kalpaka bulvāris 13
, Rīga, LV-1050, Latvija

E-pasts:


Telefons:
+371 67332202

Bankas rekvizīti:
Reģ. Nr. 90000029965
Valsts Kase TRELLV22
LV62TREL9220051000000
Pārskaitot studiju maksu, izmantojot Internetbanku vai aizpildot skaidras naudas kvīti bankā, maksājuma mērķī jānorāda:
ieņēmumu ekonomiskās klasifikācijas koda saīsinājumu, studējošā vārds, uzvārds, personas kods, maksājuma mērķis.
21351 - mācību maksa, sagatavošanas kursi, eksāmeni
21359 - pārējie izglītības pakalpojumi (akadēmiskās izziņas, reģistrācijas maksa, u.c.)
21379 - dokumentu izsniegšana 
21381- telpu noma